Хто отримає "Оскар-2016"

До церемонії нагородження "Оскар" лишилося трохи більше місяця, і з кожним днем критики все емоційніше сперечаються щодо імен майбутніх переможців

Хто отримає "Оскар-2016"

Ще більше розгорілися щорічні пристрасті навколо "Оскару" після офіційного оголошення номінантів

Depo.ua проаналізував, хто може здобути престижну статуетку цього року.

Найкращий фільм

Отримавши "Золотий глобус", картина Алехандро Гонсалеса Іньярріту "Легенда Г'ю Гласса" автоматично стала фаворитом прогнозів щодо оскарівських перегонів. 

Адже не секрет, що думки суддів двох конкурсів збігаються доволі часто і наразі можна впевнено говорити, що якусь оскарівську статуетку пригодницька драма з Ді Капріо в головній ролі. Тим паче фільм отримав аж 12 номінацій. Але чи буде це головна нагорода церемонії – під питанням.

В картині головний герой з останніх сил бореться за виживання – з жорстокими людьми та суворою природою. Перепливає озера та протистоїть хижакам. Автори фільму доводять, що жага до життя – величезна сила. Фільм надихає вірити у краще та боротися за власне щастя. Здавалося б, усе чудово. Але для "Оскара" – занадто плоско. Не секрет, що Американська кіноакадемія надає перевагу більш вишуканим та оригінальним картинам. Згадаємо хоча б минулорічного переможця – картину "Бьордмен" цього ж режисера. Химерний світ мистецтва, герої з дивним характером та психоделічні метаморфози роблять фільм по-справжньому унікальним і… оскароносним.

Також серед претендентів – "Шпигунський міст" Стівена Спілберга, сценарій до якого написали наразі не менш легендарні брати Коен. Події картини розгортаються на тлі "холодної війни" між СРСР та США. Втім, автори намагаються взяти загальнофілософським поглядом на історію. Мовляв, у кожного своя правда і, аби досягти миру, варто скласти зброю, сховати ікла і спробувати почути співрозмовника. Якщо врахувати зірковий акторський склад, у картини є всі шанси сподобатися – адже наразі, у час зростання напруженості у стосунках між країнами подібні теми особливо актуальні. А в політкоректності американцям не відмовиш.

Великі ставки і на картину Джорджа Міллера "Шалений Макс: Дорога гніву", яка отримала 10 номінацій кіноакадемії. Автори фільму зробили акцент на динаміку картини, незвичну атмосферу контрастів і постійний саспенс. На думку критиків, у фільмі психологічне підгрунтя та характери героїв - далеко не головне. Весь смисл - у відчутті стрімкого руху і феєрверку подій. 

Найкращий актор

Кіномани знову шкірять зуби - цьогоріч на "Оскар" знову претендуватиме Ді Капріо за роль у "Легенді Г'ю Гласса". "І знову його не отримає", - додають злостивці.

Варто зазначити, у новій картині Ді Капріо тримався мужньо - і промок, і замерз, і з ведмедем поспілкувався. Та й характер персонажу цього разу не романтичний (як відомо, Ді Капріо любить грати романтичних хлопців, і кінокритики - не давати "Оскар" за ті ролі). Але чи саме такі образи можна вважати ідеальним амплуа актора - під питанням. Адже замерзла і закам'яніла пика актора, вираз якої не змінюється з кадру в кадр, здатна торкнути серця далеко не всіх кінознавців. 

Когось може, наприклад, більше зачепити гра Майкла Фарсбендера, який з'явився на екранах в ролі Стіва Джобса в одноіменній картині. По-перше, Джобса у світі люблять. І хоча картина дістала тумаків від кінолюбів, більшість з них зійшлися на думці, що самому Фарсбендеру перевтілення вдалося просто чудово.

Найкраща акторка

Цьогоріч перемогу в жіночій номінації вперто пророкують Дженніфер Лоуренс за головну роль в картині "Джой". Не секрет, що в Американській кіноакадемії дівчину люблять - на її рахунку вже дві номінації на "Оскар" і одна перемога. Любові не заважає нешаблонність Джен - таланту акторки не приховує ані її зайва вага, ані любов до фастфуду, ані розтягнуті джинси. До того ж, цього разу Лоуренс довірили роль непересічної особистості - жінки, яка переживає матеріальну скруту і брак людської підтримки, але реалізує власну мрію і стає успішною бізнесвумен. Хоча недоброзичливих відгуків теж вистачає - якщо до акторської гри Лоуренс ставляться благосхильно, сам фільм критикують від душі. Мовляв, цього разу режисер Девід О. Рассел поскупився і на емоції, і на напівтони. 

Ще однією вірогідною претенденткою на"Оскар"є Кейт Бланшетт, в якої аж дві статуетки - за фільми "Жасмін" та "Авіатор". Наразі ж акторка порадувала глядачів роботою в мелодрамі "Керол" - фільмі про любовні стосунки двох жінок у Нью-Йорку 1950-х років. На думку критиків, в картині вартий уваги не лише конфлікт (адже зрозуміло, що кохати людину своєї статі у середині минулого століття непросто), але й майстерність, з якою автори фільму змалювали епоху. Що ж до Бланшетт, вона грає успішну і досвідчену письменницю і доросла роль 46-річній акторці пасує. 

Цікава нова робота вийшла і у Шарлотти Ремплінг. Британка з дещо суворою зовнішністю в минулому році з'явилася на екрані у драмі Ендрю Хея "45 років". В центрі уваги - стосунки подружжя, яке разом майже півстоліття. Але виявляється, що довгий час разом не робить стосунки менш живими, а ревнувати можна навіть до минулого. Режисер дивиться на зрілий вік і зріле кохання під цікавим кутом. А актори мають масу можливостей розкрити свій потенціал - ролі не шаблонні, а отже і нелегкі.

Зазначимо, що за цю картину і Шарлотта, і Том Кортні вже отримали по "Срібному ведмедю" у Берліні. 

Найкращі спецефекти

В цій номінації симпатії критиків однозначно на новому епізоді "Зоряних війн". Джей Джей Абрамс взяв на себе доволі складне завдання. По-перше, зберегти запилюжено-натуралістичну атмосферу попередніх епізодів картини. А врахувавши те, що наразі апаратура налаштована на дещо іншу картинку, потрібного ефекту досягти доволі важко. А по-друге, знімальна група все-таки зробила фільм доволі сучасним. 

Врахували все до дрібниць. Наприклад, закупили всі наявні у ста кілометрах від місця зйомок гвинтівки старого зразку. І лише заради того, аби глядачі бачили віддачу. 

Втім, доволі яскраву картинку забезпечили і у картині "Марсіанин". Як автори картини не втовкмачували, що у фільмі головне - колізія і характери, а не спецефекти, саме на відеоряд звернули особливу увагу. Адже для того, щоб зобразити Космос, уникнувши зайвих штампів, потрібна справжня майстерність. 

А ще в плані візуальних ефектів можна відзначити фільм "Світ Юрського періоду". Знову ж таки, змалювати доісторичних істот"мовою" сучасного кінематографу - доволі морочливо.  По-перше, довелося конкурувати зі Стівеном Спілбергом з його культовою картиною про динозаврів. А по-друге, банальних мультяшних ящурів досвідчений глядач би явно не сприйняв. Тож у істот довелося вкладатися. Втім, як і у декорації. 

Найкращий фільм іноземною мовою

У найінтелектуальнішій номінації змагатимуться дев'ять картин і обрати серед них фаворита доволі важко. Так, уваги заслуговує французьска картина Деніза Гамзе Ергювена "Мустанг", що розповідає про п'ятьох юних турчанок, які не бажають миритися з патріархальними законами у рідному селі та кидають виклик традиції. 

Роблять ставки і на жахаючу угорську драму Ласло Немеша "Син Саула". За сюжетом, герой потрапив у "Освенцім", і фашисти змусили його спалювати трупи страчених людей. Але в одному з загиблих Саул впізнає свого сина. Чоловік прагне витягнути його з вогнища та поховати по-людськи. Чорна атмосфера "Освенціма", страждання та людські почуття, що не зникають навіть у пеклі, приковують до екрану і викликають сильні співпереживання. Картина гідна "Оскару", тим паче що в цій номінації люблять нагороджувати "найчорніші" роботи.

Дещо відрізняється від традиційних іншомовних номінантів фільм Жако Ван Дормеля "Надновий заповіт". Фільм вже відзначили у Каннах і цілком зрозуміло, що наразі його автори хижо поглядають на "Оскар". А відрізняється тому, що порівняно з іншими картинами фільм доволі легкий. Філософська казка за біблійськими мотивами видається не надто глибокою, але при цьому оригінальною і життєствердною. Хоча велике питання, чи проміняє жюрі похмурі глибокі картини на провокацію по-французьки. 

Найкращий документальний фільм

Цьогоріч в п'ятірку номінантів потрапила картина про Майдан "Зима у вогні". Фільм, знятий у копродукції США, Великої Британії та України, вже був представлений на Венеційському фестивалі та отримав престижну нагороду у Торонто. 

Відгуки про картину вельми емоційні - мовляв, не так просто передати атмосферу Майдану, тим, хто ніколи не був на революції. А авторам картини це вдалося. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme