Хроніки Революції Гідності: "Імпічмент" Януковича і падіння Межигір'я

Згадуємо події Євромайдану

У ніч з 21 на 22 лютого Янукович залишив Адміністрацію президента та від'їхав в Харків, де 22 лютого мав відбутися з'їзд сепаратистів. Зранку 22 лютого, за інформацією Арсенія Яценюка, Янукович спочатку був згодний на добровільну відставку, однак після консультацій почав категорично відхрещуватись від цього.

22 лютого о 17 годині 11 хвилин Верховна Рада України 328-ма голосами народних депутатів підтримала Постанову про усунення Віктора Януковича з посади Президента України, аргументуючи таке рішення самоусуненням Януковича від виконання своїх обов'язків, та призначила позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014 року.

Протягом усього дня на Майдані незалежності прощалися із загиблими активістами, а ввечері на головній сцені виступила Юлія Тимошенко, яку того дня звільнили із ув'язнення.

22 лютого Віктор Янукович записав телезвернення, у якому назвав події 18-20 лютого в Україні державним переворотом, порівнявши їх із приходом нацистів до влади у Німеччині, назвав депутатів, що вийшли з Партії регіонів, "зрадниками" та заперечив легітимність прийнятих Верховною Радою рішень.

Наступного дня фракція Партії регіонів оприлюднила свою заяву, в якій усю відповідальність за ситуацію в Україні поклала на президента Віктора Януковича та його найближче оточення.

Крім того, 22 лютого 2014 загони Самооборони Майдану зайняли резиденцію, яку Янукович покинув напередодні. Журналістами та деякими учасниками майдану одразу почалась зйомка приміщень і території резиденції, яка за фактом склала не менше 130 гектарів.

Наступного дня, в ніч з суботи на неділю, була влаштована екскурсія по території Межигір'я всім охочим. Тисячам відвідувачів відкрився вид на шикарний великий будинок в граніті і дереві, що містить фарфоровий посуд з позолоченими ложками і виделками, позолочені унітази та умивальники, дорогі свічники, годинники і люстри; кілька вишуканих будиночків поменше; штучні озера з діючими фонтанами; басейн; тенісний корт; поле для гольфу; зоопарк; оранжереї; ферми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Янукович