Хроніки окупації Криму: українські військові просять дозволити їм стріляти в окупантів

Змучені невизначеністю українські військові в Криму звернулися до командування із вимогою поставити їм чіткі завдання. Інакше вони відкриватимуть стрільбу
Depo.Життя
13 березня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Хроніки окупації Криму: українські військові просять дозволити їм стріляти в окупантів
Хроніки окупації Криму: українські військові просять дозволити їм стріляти в окупантів

Україна подала позов до Росії в Європейський суд з прав людини.

На територію військового об'єкта "Пеленг" в Зеленогорську проникли російські військовослужбовці. Українські військові моряки знаходяться на адміністративній частині центру, командний пункт і локаційні станції радіотехнічного батальйону Ай Петрі охороняють автоматники РФ.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 1

Російські військовослужбовці заявили, що будь-який транспорт, який рухатиметься в напрямку батальйону, вважатиметься третьою силою і підлягатиме нейтралізації.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 2

З Інкермана повідомляють, що російські військовослужбовці і сили самооборони Криму повністю заблокували всі в'їзди на територію бази зберігання озброєнь. Тотальна блокада не допускає на територію об'єкта українських і російських військовослужбовців, співробітників ВОХОР України і Росії, а також служб, які забезпечують харчуванням військовослужбовців двох країн (на цій території протягом 20 років пліч-о-пліч дислокувалися дві військові частини зберігання боєприпасів - ВМС України і ЧФ РФ).

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 3

Триває блокада 13 фотограмметричного центру в Сімферополі. Представники самооборони Криму поставили ультиматум українським офіцерам здатися і перейти на бік кримської влади. В іншому випадку обіцяють штурмувати частину сьогодні ж. Українські офіцери відкинули ультиматум. Над військовою частиною майорить український прапор.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 4

Саме під час штурму цього центру 18 березня геройські загине від російських куль український прапорщик Сергій Кокурін.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 5

Верховна Рада прийняла звернення до Організації Об'єднаних Націй з проханням про допомогу в зв'язку з вторгненням Росії до Криму.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 6

Моторизований блок військової частини в Бахчисараї захоплений аксьоновцямі. На території блоку продовжують перебувати 15 військових ЗСУ. Вони заблокувались у штабі. З території моторизованого блоку почали вивозити матеріальні цінності. Українська символіка та табличка з назвою частини зірвані.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 7

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 8

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 9

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 10

Термінове звернення командира 204 бригади тактичної авіації, що дислокується на аеродромі "Бельбек", полковника Юлія Мамчура до керівництва країни, Міністерства оборони України, Генерального Штабу Збройних Сил України. Мамчур вимагає від командування ЗСУ прийняти рішення, що повинні робити солдати в разі "прямої загрози життю ". За словами Мамчура, якщо керівництво не відреагує на звернення, його підлеглі будуть діяти за статутом - аж до використання зброї.

У Ялті люди з російськими прапорами увірвалися на проукраїнський мітинг через 20 хвилин після його початку і напали на мирних мітингувальників з українською символікою.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 11

Близько 50 бандюганів з прапорами Російської Федерації і вигуками "Росія", "Фашизм не пройде!" спершу оточили мирних присутніх, а потім зіштовхнули їх зі сцени і зайняли її. Місцеві жителі впевнені, що нападники - росіяни.

Епічна розмова кримського татарина з окупантом-росіянином

"Самооборона Криму" штурмувала територію бази зберігання ПММ в Сімферополі. В результаті штурму через два входи на територію військової частини було частково пошкоджено огорожу. Проросійські бандити висунули ультиматум: перейти на сторону кримського уряду або покинути територію центру ПММ.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 12

В ході штурму був травмований журналіст французького Canal + David Geoffrion. Кілька іноземних журналістів і знімальна група АТР перебували на території військової частини, що межує зі складом. З боку складу почулася стрілянина, після чого бійці Аксьонова протаранили паркан військової частини.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 13

Рятуючись, журналістам довелося перелазити через паркан частини і перекидати апаратуру, проте іноземного журналіста схопили за ногу. Бандити заявили журналістам, що відпустять їхнього французького коллегу тільки коли їм віддадуть флешку з відеозаписом.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 14

В Севастополі аксьоновці увірвалися до редакції IPC-Севастополь із заявами, що вони "будуть охороняти" будівлю. Про це повідомила головний редактор сайту "Громадянська оборона" і директор IPC-Севастополь Тетяна Ріхтун.

Кримські татари вийшли на мітинг в селі Укромне. Більше ста людей встали в живий ланцюг, протестуючи проти проведення так званого референдуму.

"Влада" Криму, згідно з рішенням "Верховної Ради АРК про заборону діяльності на території Криму профашистських партій і громадських організацій", заборонила діяльність на півострові партії "Свобода"

Перший і єдиний президент Автономної Республіки Крим Юрій Мєшков сплив із політичного забуття, де зберігався останні 15 років і заявив, що готовий очолити Автономну Республіку після референдуму про статус регіону, призначеного на 16 березня.

"Я приніс клятву народу Криму і від неї не відрікався. Вони змушували нас жити в режимі окупації. Морок окупації буде розсіяний 16 березня", - сказав Мєшков, який увесь цей час жив в Москві.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 15

Проте така одіозна постать як Мєшков це навіть для Путіна занадто. Місце при владі йому так і не запропонували і тепер перший і останній президент Криму матюкає Константінова з Аксьоновим в соціальних мережах.

Тим часом, мери кримських міст вже проводять селекторні наради з губернатором Московської області. Мер Судака Володимир Сєров і мер Алушти Станіслав Колот взяли участь в селекторній нараді з губернатором Московської області Андрієм Воробйовим.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 16

Кораблі берегової охорони прикордонної служби вирішено перекинути з Керчі до Маріуполя. У Маріуполі будуть дислокуватися 18 кораблів і катерів Керченського загону прикордонної служби України, а також особовий склад загону в кількості 300 осіб.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 17

13 березня Держприкордонслужба Ураїни повідомила, що Крим покинуло вже більше шестисот місцевих жителів, в тому числі - кримських татар. Тільки протягом 11 березня з Криму виїхали 158 осіб.

Мінздрав повідомляє, що політична плутанина провокує у кримчан інфаркти та інсульти. Наприклад в Керчі з 3 по 10 березня швидкі виїхали на 1022 виїклики.

Хроніки окупації Криму: українські військові вже готові стріляти в окупантів - фото 18

Кримчани кинулися спустошувати банкомати. В Сімферополі біля банкоматів ПриватБанку шикуються величезні черги. Люди прагнуть зняти всі грошові кошти з карток, бо пішли чутки, мовляв кримські відділення банку зовсім закриються. Багато банків ввели ліміт до 1 500 гривень в день. У той же час стало відомо, що в Раді міністрів АРК прийняли постанову, яка обмежує зняття готівки до 300 грн і забороняє знімати депозити. Мета рішення - попередити вивезення коштів за кордон.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя