Хроніки окупації Криму: проросійські мітинги і "лист п'ятнадцяти"

Згадуємо події окупації Криму російськими військами

Хроніки окупації Криму: проросійські міт…

За офіційною інформацією окупація Криму почалася 20 лютого.

25 лютого 2014 року під кримським парламентом відбувся кількатисячний мітинг сепаратистів. Вимагали провести референдум про відділення Криму від України.

Учасники проросійської акції протесту повісили на будівлі Верховної ради Криму російський прапор.

 

Мітинг сепаратистів біля будівлі ВР Криму

Проросійські організації Криму заявили, що нова українська влада не легітимна і пригрозили захопленням кримського парламенту. Було підписане так зване "письмо пятнадцати":

 

 

Лист тринадцяти, підписаний 25 лютого 2014 року, за запевненням Константинова, став юридичною підставою для початку роботи з проведення кримського "референдуму".

 

Пізніше учасниками підписання листа було створено "Рух 25 лютого", спрямований "на недопущення до влади Криму носіїв проукраїнських ідей і створення в молодій республіці відкритого інституту громадянського суспільства".

В Феодосії близько 600 "козаків" погрожували взяти штурмом міськраду.

 

В Ялті два військових автомобілі "Урал" з російськими номерами в'їхали в місто і розташувалися в санаторії ЧФ РФ. Ескадра Чорноморського флоту РФ привезла 11 тисяч бійців десанту з озброєнням.

 

У Севастополі бригади морпіхів на кораблях приведені в підвищену готовність.

За два дні до цього в місті відбувся 20-тисячний мітинг проти "фашизму" в Україні на якому було прийнято рішення не перераховувати у Київ податки, а міським головою проголошено громадянина Росії Олексія Чалого.

 

Мітингувальники тримали гасла "Путін - наш президент", "Росіє, ми кинуті, візьми нас назад!" На мітингу прийнято рішення не перераховувати податки, зібрані в Севастополі, в столицю України, і організувати на території міста загони самооборони.

 

Наступного дня Російські БТРи повністю перекрили всі в'їзди до Севастополя.

Депутати Верховної Ради Криму повомили, що 26 лютого зберуться на позачергову сесію. На порядку денному два питання: звіт Совміну та оговорення суспільно-політичної ситуації в країні.

Пізніше вони оприлюднили заяву, в якій звинуватили Київ у залякуванні

 

Тим часом кримський "Беркут" взяв під охорону парламент криму на прохання тоді ще законного голови Верховної Ради АРК Володимира Константинова

Відбулися напади на проукраїнські установи. Будівлю Меджлісу кримськотатарського народу по вулиці Шмідта, 2 в Сімферополі закидали яйцями та пакетами з жовтою фарбою. Чорноморську телерадіокомпанію закидали коктейлями Молотова.

 

Генконсул РФ в Сімферополі Вячеслав Світличний обурено зявляв, що Росія не готується масово роздавати паспорти в Криму

"Ніякої роботи з підготовки до видачі паспортів ми не ведемо. Ніяких установок на цей рахунок немає. Наскільки я знаю, Російською Федерацією рішень про це не прийнято. Чутки вважаю несвоєчасними і недоречними ", - сказав він.

Тим часом в РНБО висловили струрбованість у звязку з тим, що "певні політичні сили в Криму й далі підігрівають сепаратистські настрої".

В Україні стартувала виборча кампанія з дострокових президентських виборів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme