Хроніки окупації Криму: кривавий мітинг 26 лютого

Згадуємо події окупації Криму російськими військами

Хроніки окупації Криму: кривавий мітинг…
Сімферополь, Крим, Україна, 26 лютого 2014 р. EPA / ARTUR SHVARTS

Після низки проросійських мітингів на 26 лютого 2014 року було заплановано засідання Верховної ради Криму. На порядку денному - звіт Ради міністрів та оговорення суспільно-політичної ситуації в країні.

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 1

Сесію парламента було заплановано на 15:00. О десятій в Сімферополі розпочався мітинг прихильників Євромайдану, а об одинадцятій почався мітинг Меджлісу.

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 2

Біля стін кримського парламенту зібралося близько 5 тисяч людией, переважно -кримських татар. Мітингувальники скандували "Аллах Акбар", "Банду геть!" і "Слава Україні!".

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 3

Мітинг "Русского єдінства" був запланований на 14:00, проте проросійські активісти почали збиратися раніше, на мітингу меджлісу.

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 4

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 5

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 6

Ситуація почала накалятися, проходи до будівлі Верховної Ради заблокували правоохоронці з одного боку та представники дружини - з іншого. Мітингувальники тримають у руках прапори кримських татар, автономії та України.

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 7

Коли один з сепаратистів прорвався через міліцейський кордон, почалася штовханина. Татари також прорвали кордон, що відокремлював їх від проросійськи налаштованих груп. На площі скандують "Геть прапор Росії!" і "Слава Україні!".

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 8

Тим часом в Севастополі вікна підвального поверху штабу Чорноморського флоту РФ барикадують додатковими решітками і сітками. На площі Нахімова проходить мітинг, в якому беруть участь близько 300 осіб. Організатори повідомили, що до Сімферополя "на підмогу" відправляються автобуси з активістами.

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 9

Одному з учасників мітингу в Симферополі розбили голову. Йому намагаються надати першу допомогу.

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 10

За годину до запланованої сесії парламенту прес-служба поширює заяву Володимира Константинова, про те, що питання про вихід Криму зі складу України на сьогоднішній сесії ВР АРК розглядатися не буде.

Після заяви відбувається тиснява і бійка, в хід пішли прапори - мітингувальники б'ються держаками від них.

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 11

До мітингувальників виходять глава меджлісу Рефат Чубаров і проросійський депутат Сергій Аксьонов. Вони закликають присутніх припинити бійку.

Хроніки окупації Криму: мітинг 26 лютого - фото 12

Видно, що Аксьонову дуже страшно.

Обидва намагаються створити коридор між мітингувальниками, кличуть на допомогу міліцію.

Сесія парламенту не почалася, оскільки відсутній кворум - не з'явилися депутати з так званої донецько-макіївської групи. Оголошено перерву в засіданні.

Константинов звинуватив у провокаціях команду Радміну, у відповідь пролунала заява зі звинуваченнями на адресу глави парламенту.

Близько шістнадцятої після жорстких зіткнень кримські татари повністю відтіснили проросійських мітингувальників з території кримського парламенту. На площі перед будівлею був рясно розпилений газ. З виламаних дверей до Верховної Ради винесли декілька стільців, які відразу ж були розламані і використовувалися в якості кийків.

Поруч з проросійськими мітингувальниками були знайдені трилітрові бутлі з вином, а також великий металевий прут, який в хід пущений не був.

Кримські татари збирають з площі сміття - папір, пляшки, обривки прапорів, шапки, взуття, і спалюють в парламентському дворику.

Тим часом проросійські активісти скуповують в довколишніх магазинах алкоголь і розпивають його прямо на вулицях. Також вони дають коментарі ЗМІ, розповідаючи, що татари були озброєні ножами, кололи та різали їх.

За підрахунками ГУ МВС в АР Кримв ході зіткнень біля парламенту постраждали близько 10 осіб, дві людини загинуло. Всього в мітингу приймали участь близько 12 тисяч людей.

Згодом окупаційна влада Криму відкриє низку кримінальних проваджень за участь у мітингу 26 лютого на проукраїнських активістів. Іронія в тому, що їх судять за події, що відбулися ще навіть до "референдуму" за приєднання до Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme