Хроніки окупації Криму: Козаки побили чесну бабусю, а російські десантники вперше заблукали

У Криму напередодні референдуму оголошено "День тиші" і будь-яка агітація була заборонена

Референдум призначено на 16 березня з 8.00 до 20.00. Для нього встановлена явка виборців, що становить 50%.

Севастопольцям в день тишині роздають георгіївські стрічки і триколори: за ними вишикувалися черги, чекати доводиться по три години.

Хроніки окупації Криму: козаки побили чесну бабцю, а російські десантники вперше заблукали - фото 1

Проросійські сепаратисти поглумилися над пенсіонеркою, яка вийшла на захист єдності України і проти військової агресії Росії. "Нас ні від кого не треба захищати", - заявила жінка і додала, що "страх - це психологія раба". За це її обізвали провокатором і штовхнули на землю.

Близько десятка жителів Криму зібралися на пікет біля посольства Росії в Києві. Пікетувальники протестують проти референдуму, який повинен відбутися в АРК завтра. Їхні гасла закликають російське керівництво вивести війська з Криму і підкреслюють, що півострів - це Україна.

Хроніки окупації Криму: козаки побили чесну бабцю, а російські десантники вперше заблукали - фото 2

В інтернеті з'явилося відео затоплення російськими військовими ще одного корабля в озері Донузлав біля Євпаторії.

Російські солдати висадилися з гелікоптерів на Арабатській стрілці в районі селища Стрілецьке (на північний схід від Кримського півострова). У декількох кілометрах по сусідству знаходяться розробки "Чорноморнафтогазу". Територіально ця місцевість входить до складу Херсонської області. Десант складається приблизно з сорока піхотинців.

Хроніки окупації Криму: козаки побили чесну бабцю, а російські десантники вперше заблукали - фото 3

До місця висадки російського десанту висунулася колона українських військових на восьми бронетранспортерах і росіяни "повернулися на колишнє місцезнаходження". Пізніше російські десантники заявили, що вони заблукали.

Хроніки окупації Криму: козаки побили чесну бабцю, а російські десантники вперше заблукали - фото 4

У Севастополі з церкви викрали і відвезли в невідомому напрямку греко-католицького священика, військового капелана Миколи Крича. Інформацію підтвердили парафіяни і дружина священика. В УГКЦ повідомляють, що з початку березня отримували погрози з вимогою покинути територію Криму.

Хроніки окупації Криму: козаки побили чесну бабцю, а російські десантники вперше заблукали - фото 5

В Сімферополі затримали викладача місцевого вузу і активіста Станіслава Єрмакова викладач історії кафедри музеєзнавства кримського університету культури. На вул. Кечкеметській його заштовхали в машину люди в масках.

Щоб матеріально допомогти українським військовим, РНБО і Міноборони створили спеціальний сервіс. Всі бажаючі надати допомогу можуть відправити смс вартістю 5 грн на номер 565. Гроші буде перераховано на користь Збройних Сил України.

"Козаків" з Росії організовано доставляють в Севастополь "для захисту міста". Їх привозять з Ростова-на-Дону на автобусах цього міста і прямо на площі Нахімова вони складають присягу служити "Севастополю і Криму".

Хроніки окупації Криму: козаки побили чесну бабцю, а російські десантники вперше заблукали - фото 6

З Херсона повідомляють про те, що в сторону Криму йде перекидання української військової техніки. Самохідні артилерійські установки транспортують на південь по залізниці.

У Сімферополі російські снайпери провели розвідку території поблизу однієї з військових частин. Під час рекогносцировки місцевості військові збройних сил РФ побували на дахах сусідніх будинків.

Активістів громадських організацій, які привезли до Сімферополя бронежилети для місцевих журналістів, намагалася затримати "Самооборона Криму" і міліція. Активісти встигли сховатися в квартирі, де збиралися зупинитися на ніч. Витримавши облогу, втекли від переслідувачів на машині.

На станцію Гвардійське під Сімферополем збройні сили Росії доставили зенітно-ракетний дивізіон С-300. Чотири батареї транспортував ешелон, що складається з 25 платформ.

У Севастополі російські автоматники зайняли військову прокуратуру. Захопили будівлю знищили дані, що зберігаються на комп'ютерах і відібрали у співробітників прокуратури ключі від кабінетів.

Люди, озброєні автоматами Калашникова, увірвалися в сімферопольський готель "Москва". З ними був перед чоловік, який представився генералом Кузнецовим і главою збройних сил Криму. Він заявив, що його люди шукають озброєного злочинця. У готелі перебували журналісти.

Бандити поводилися грубо, били прикладами по камерах і навіть погрожували всіх розстріляти. Не виявивши нікого, хто, на їхню думку, міг бути озброєним злочинцем, автоматники зняли блокаду і покинули готель.

15 березня 2014 року за участю російської опозиції та відомих російських артистів відбувся "Марш миру" в підтримку України. Після чого, всіх артистів, що підтримали однодумців почали засуджувати їх колеги та влада Росії почала погрожувати відбиранням їхніх нагород і заслуг.

Хроніки окупації Криму: козаки побили чесну бабцю, а російські десантники вперше заблукали - фото 7

Хроніки окупації Криму: козаки побили чесну бабцю, а російські десантники вперше заблукали - фото 8

Українські актори і ведучі озвучили вірш "Жди меня" для українських вояків у Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook