Хроніки окупації Криму: Захоплення парламенту, "зелені чоловічки" і Валуєв в Севастополі

Згадуємо події окупації Криму російськими військами

Хроніки окупації Криму: Захоплення парла…
Група проросійських активістів біля парламенту Криму, 27 лютого 2014 року. Фото: EPA/ARTHUR SHWARTZ

Вечір 26 лютого для кримських прибічників України закінчився майже на мажорній ноті – під час мітингу кримські татари погнали від парламенту сепаратистів, сесія Верховної ради Криму, на якій збиралися обговорювати можливу зміну влади, не відбулася.

В ніч на 27 лютого 2014 року озброєні люди, їх тоді назвали "зеленими чоловічками", захопили будівлі Верховної Ради Криму і Ради міністрів Криму.

Жодних заяв не було. Влада Криму мовчала. В атмосфері тиші містом переміщалися БТРи, ходили люди з автоматами.

Шоковані симферопольці, навіть проросійські налаштовані, зранку намагалися зайвий раз не виходити на вулицю. Центр Сімферополя оточений правоохоронцями, транспорт не їздить, пішоходів не пропускають. Школярів Сімферополя відпускають по домівках.

Пізніше президія Парламенту АРК виступила зі зверненням до жителів Криму, заявивши про необхідність проведення референдуму 25 травня 2014 року. Також вона зняла з посади Анатолія Могильова і призначила головою Ради міністрів АРК Сергія Аксьонова.

В районі Сімферополя помічають БТРи ЧФ РФ. У Криму біля російської бази в Укромному стоять 7 БТРів. Також кілька БТРів ЧФ РФ помічені в районі Чистенького. В ЧФ РФ повідомляють -нібито для того, щоб посилити охорону об'єктів Чорноморського флоту.

 

МЗС України вручив ноту тимчасово повіреному РФ в Україні Андрію Воробйову з проханням утриматися від пересування за межами дислокації військових підрозділів ЧФ РФ, тимчасово розташованих на території України.

Згодом стає відомо, що представники "ополчєнія", за підтримки військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації, захопили інші адміністративні будівлі, аеропорти у Сімферополі та Севастополі, установи зв'язку.

На їхню вимогу до парламенту Криму прийшла частина депутатів, що проголосували за проведення референдуму про розширення автономії Криму 25 травня 2014 — в день президентських виборів в Україні (невдовзі було двічі змінено дату референдуму: перенесено спершу на 30 березня, а потім — на 16 березня). Також було змінено формулювання питання — замість розширення автономії йшлося про приєднання до складу Росії. Фактично, обидва "альтернативні" питання були сформульовані так, що виключали приналежність Криму до України

При цьому наявність кворуму є сумнівною, оскільки на засідання не допустили ЗМІ. Потім відомий терорист Ігор Гіркін, він же "Стрєлков" в ефірі однієї з російських телепередач зізнався, що депутатів Верховної Ради Криму голосувати за рішення про відділення Криму від України насильно зганяли "ополченці", а він особисто був одним з командирів цієї банди.

На вїздах в Крим озброєні люди розгорнули блокпости

Виконуючий обов'язки президента України Олександр Турчинов в екстреному порядку вилетів до Криму для мирного врегулювання кризової ситуації.

В Євпаторії російські військові блокують аеродром ремонтного заводу. Поруч знаходиться українська частина ПВО.

Українська армія отримала команду "повна бойова готовність". Солдатам було видано зброю, проте ввечері надійшла команда здати зброю, повідомив "15 хвилинам" один з українських військовослужбовців

 

Тим часом на площі біля парламенту автономії збирається мітинг. Люди скандують "Путін, Путін!". Після "Путіна" почали скандувати "Кадиров" ... На площі перед парламентів транслюють радянські патріотичні пісні. Під будівлю парламенти принесли величезний прапор Росії.

У "захопленому" парламенті таки починається сесія. Охороняють будівлю люди у формі ВДВ.

У бік Верховної Ради Криму від площі Совєтской пройшли дві колони. Першу з них складають близько 50 осіб з Севастополя. Склад другої колони, яка налічує близько 250 чоловік невідомий. При цьому міліція запропонувала журналістам, що проходили повз колону, попрямувати до парламенту для участі в мітингу: "Он там пішла колона наших слов'ян, приєднуйтесь".

Над Радою міністрів Криму та над парламентом підіймають російські прапори.

В Севастополь прибули російський боксер-депутат Микола Валуєв і депутат-космонавт Валентина Терешкова.

На вулицях Севастополя пройшла реєстрація добровольців в так звані роти охорони порядку. Повідомляється, що вони будуть мобілізовані в разі загострення ситуації в Криму.

Стурбовані ситуацією в Криму українці намагаються довести кримчанам, що вони їм не вороги.

Так, у Львові проходить акція на підтримку російської мови. Інтелігенція Львова опублікувала заяву на підтримку російської мови. Під нею, зокрема, підписався і Юрій Шухевич - син головнокомандуючого УПА Романа Шухевича. У зверненні сказано: "Ми повинні поважати культурні і мовні потреби жителів сходу і півдня, щоб вони не відчували себе чужими в Україні".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme