Хроніка Революції Гідності: "Святошинська ніч" і перша значна поразка "Беркута"

Згадуємо події Євромайдану
Depo.Життя
11 січня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Хроніка Революції Гідності: "Святошинська ніч" і перша значна поразка "Беркута"
Хроніка Революції Гідності: "Святошинська ніч" і перша значна поразка "Беркута"

Події 11 січня біля Києво-Святошинського райсуду, коли протестувальники заблокували автобус із "Беркутом", який за кілька годин перед тим бив протестувальників біля суду, отримали назву "Святошинська ніч".

Причиною акції протесту під судом було оголошення вироку «Васильківським терористам» - їх звинувачували у підготовці терактів у день 20-річчя незалежності України - відповідно, до якого їх було засуджено до 6 років тюрми.

За даними опозиції, "беркутівці" жорстоко побили протестувальників під судом, у тому числі жінок та народного депутата Едуарда Леонова. Як повідомив Леонов, спецбійці «Беркута» повалили його на землю та били ногами. Інформацію про те, що саме «Беркут» пішов у наступ, підтверджують і інші користувачі соцмережі.

Інформація про побиття під судом швидко поширилася соцмережами, і невдовзі автобуси із "Беркутом" були заблоковані автомобілями Автомайдану, що нібито "зламалися". На підтримку  Автомайдану згодом прибуло чимало звичайних протестувальників. Розблокувати автобуси із силами МВС протестувальники погоджувалися лише за однієї умови - якщо "беркутівці" вийдуть із автобусів, показавши свої обличчя.

Спецпризначенці довго відмовлялися приставати на цю умову, в результаті кілька разів спалахували сутички. Внаслідок однієї із них дубинками міліції було розбито голову Юрія Луценка.

Після багатьох годин протистояння протестувальники таки домоглися свого і учасники спецпідрозділу вийшли з автобусів у напрямку Святошинського відділку міліції, показавши свої обличчя.

Хроніка Революції Гідності: Перша значна поразка "Беркута" - фото 1

Хроніка Революції Гідності: Перша значна поразка "Беркута" - фото 2

Хроніка Революції Гідності: Перша значна поразка "Беркута" - фото 3

Хроніка Революції Гідності: Перша значна поразка "Беркута" - фото 4

Хроніка Революції Гідності: Перша значна поразка "Беркута" - фото 5

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя