Чому в уряд Канади беруть українців, а не грузинів

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук, які увійшли до нового канадського уряду, мають українське коріння

Про це повідомляє depo.ua.

47-річна Христя Фріланд - канадська письменниця, журналістка і політик українського походження. Фріланд займала різні редакторські посади у виданнях Financial Times, Globe and Mail і Thomson Reuters, де була керуючим директором і редактором споживчих новин, коли оголосила про звільнення і намір балотуватися на довиборах до парламенту Канади від Ліберальної партії.

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 1

Вона отримала перемогу на внутрішньопартійному праймеріз 15 вересня 2013 року і була обрана до парламенту 25 листопада. У листопаді 2015 року стала міністром міжнародної торгівлі Канади.

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 2

Батько новообраного міністра, Дональд Фріланд, був адвокатом і членом Ліберальної партії Канади. Мати, Галина Хом'як-Фріланд (1946–2007), українка за походженням, теж була адвокатом і в 1988 році балотувалася на виборах в окрузі Едмонтон-Страткона від Нової демократичної партії.

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 3

Фріланд вчилася в Адріатичному коледжі об'єднаного світу. Вона отримала ступінь бакалавра мистецтв з російської історії та літератури в Гарвардському університеті і в 1993 році ступінь магістра досліджень зі славістики в коледжі Святого Антонія в Оксфордському університеті, де навчалася за стипендією Родса.

Христя Фріланд одружена з Гремом Боулі, британським письменником і репортером The New York Times. У них троє дітей. З літа 2013 року Фріланд живе в Торонто.

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 4

(зліва - чоловік Христі Фріланд - Грем Боулі, - ред.)

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 5

Фріланд є автором книг «Продаж століття» (2000) про перехід Росії від комунізму до капіталізму і «Плутократи: розквіт глобальних супербагатіїв і занепад всіх інших» (2012).

Книга «Плутократи» потрапила в список бестселерів The New York Times і отримала премію Лайонела Ґельбера за документальне освітлення міжнародних справ, а також Національну ділову книжкову премію як найбільш видатна канадська книга, що має відношення до бізнесу.

Христя Фріланд бере активну участь у виборчій кампанії 2015 року. Зокрема, позиція Лібералів стосовно України полягає в тому, що Канада має проявити більше лідерства на міжнародній арені для того, щоб захистити вибір Україною демократичного шляху та західних цінностей від посягань Росії.

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 6

4 листопада 2015 Христя Фріланд була призначена міністром міжнародної торгівлі Канади.

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 7

60-річна Мері-Енн Мігичук - канадська політична діячка українського походження. Обрана до Парламенту Канади у жовтні 2015 року від Ліберальної партії Канади і була призначена міністром зайнятості, робочої сили і праці федерального уряду прем'єр-міністра Джастіна Трюдо. Попередньо займала посаду міністра у провінційному уряді Манітоби (1999—2004). У 2004 балотувалася в мери Вінніпега, але програла Семові Катцу.

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 8

Мері народилася в родині українських емігрантів Метра Мігичука та Катерини Саламандик. Здобула бакалаврат в Вінніпезькому університеті в 1979 та закінчила магістратуру в Університеті Брока в 1984.

Новообраний міністр є сертифікованим інженером-геологом. Працювала геологом у провінції Ньюфаундленд і Лабрадор у 1984—1986 роках та в Манітобі в 1986—1992.

У 1992 вийшла заміж за Кеннета Маршала. У подружжя двоє доньок - Сара та Ганна і син Джон.

Мері-Енн Мігичук була обрана радником Вінніпезького відділення шкільної комісії у 1989 та вдруге переобрана в 1992.

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 9

Свою присягу міністра 4 листопада 2015 року Мері-Енн Мігичук завершила українським словом "Дякую".

Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук - фото 10

ФОТО: pinchukfund.orgnr2.com.uanewyorksocialdiary.comcorporate-relations-services.comwinnipegsun.com

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна