Хода "гундяєвців": Глава СБУ Києва запросив на розмову Коханівського

Глава СБУ Києва та Київської області Степан Грещук запросив на зустріч голову проводу Добровольчого руху ОУН Миколу Коханівського
Depo.Життя
26 липня 2016 06:42
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці Добровольчого батальйону ОУН у відповідь на заяву Грищука у ЗМІ, що з Коханівським досягнуто домовленості щодо "хресної ходи" УПЦ МП у Києві, передає depo.ua.

"Друзі, вчора пан Грещук (очільник СБУ Києва та області) заявив про те, що з Миколою Коханівським досягнуто домовленості щодо неперешкоджання руху московської ходи. Заявляю, що це є неправда.
Вчора ввечері пан Грещук запросив мене телефоном на особисту зустріч до СБУ о 9.00 сьогодні, 26.07.2016. Але про жодні домовленості не йшлося.

Ще два дні тому єдиною домовленістю, яка мала місце, було погодження не виставляти намети. А щодо блокування ходи, навпаки, силовики навіть радили перекривати дорогу й обіцяли в усьому сприяти", - заявив Коханівський.

Він також зазначив, що СБУ переконала депутатів Київради не вимагати заборони "хресної ходи" через суд, та припустив, що Грещук "діє за вказівкою Москви".

"Також пан Грещук посилається на те, що судом московська хода не заборонена. Але під час голосування Київради з питання подання до суду депутатами позову про заборону входження до Києва гундяєвців він особисто прийшов на сесію і переконав Київраду того не робити, буцім-то хода проводиться кожного року - і нічого страшного.

Отже, ми припускаємо, що особисто пан Грещук діє за вказівкою Москви, тобто, і є "рука Кремля", тому що намагається завести колаборантів до Києва без будь-якого опору", - йдеться у заяві.

"Позиція Добровольчого руху ОУН не змінна: ми закликаємо всіх патріотів не пустити гундяєвців до Києва. Готуйте яйця, фарбу, перекривайте дорогу. В ситуації війни з імперською Росією це і є самий мирний спротив", - заявив Коханівський.

Хода "гундяєвців": Глава СБУ Києва запросив на розмову Коханівського - фото 1

Нагадаємо, "хресна хода" УПЦ МП стартувала на сході України зі Свято-Успенської Святогорської лаври 3 липня, а на заході України - 9 липня Свято-Успенської Почаївської лаври.

Планується, що дві групи віруючих зустрінуться 27 липня в Києві на Володимирській гірці.

За даними Нацполіції, безпеку під час "хресної ходи" у Києві забезпечуватимуть близько 4,5 тис. співробітників поліції.