Гриневич: Бюджет української науки дорівнює бюджету одного європейського вишу

Весь бюджет наукових досліджень в Україні дорівнює бюджету одного великого європейського університету
Depo.Життя
9 червня 2016 11:55
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю журналу "Новое время" заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Проблема в тому, що вища освіта в Україні сьогодні дуже різна. Є провідні університети і блискучі викладачі. Але є і опір академічного середовища вимогам нового закону про вищу освіту: не всі українські викладачі готові працювати в конкурентному освітньому полі, змагаючись за вибір студентами своїх курсів", - стверджує Гриневич.

"Друге питання - бюджети вузів, вони часто є важливим показником світових рейтингів. На жаль, весь бюджет наукових досліджень в Україні сьогодні дорівнює бюджету одного великого європейського університету. І тут ми не можемо конкурувати", - розповіла міністр.

За її словами, після аудиту в контексті загальноєвропейської програми "Горизонт-2020" з 2017 року розпочне свою роботу Національний фонд досліджень, який буде на конкурсній основі фінансувати наукові проекти українських вчених.

"Фінансування зможуть отримати як індивідуальні проекти, так і проекти інститутів, лабораторій і університетів. Раніше українська наука ніколи не працювала і не фінансувалася за таким принципам", - заявила Гриневич.

"Дуже важливо зараз стимулювати молодих вчених, тому що за останні п'ять років в результаті катастрофічного зменшення фінансування багато талановиті вчені емігрують не тільки на Захід. Сьогодні Росія переманює наших вчених кращими умовами оплати праці", - констатувала вона.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя