UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Греки визнали неканонічним Онуфрія і право України на Томос, - російський релігієзнавець

Для Москви відкриттям стало те, що Константинопольський патріархат вважає, що територію України він ніколи не передавав Російській церкві

Про це російський журналіст і релігієзнавець Сергій Чапнін написав у своєму блозі на сайті видання "Ведомости".

Він зазначив, що проблема української автокефалії йде корінням в початок ХХ ст., а проблеми, пов'язані зі статусом Київської митрополії, і того далі – в кінець XVII ст.

"Але якщо константинопольський патріарх зберігає наступність своїх інститутів майже 1500 років, то Московський патріархат після повного руйнування всіх церковних інститутів у 1917 р. і відтворення деяких з них в середині 1940-х не може мислити навіть категоріями століть. У підсумку, коли потрібно було дослідити і визначити статус Київської митрополії на кінець XVII ст., Москва не змогла розібратися із змістом історичних документів, але це не заважало їй вважати, що Константинополь у 1686 р. подарував їй Україну повністю, з усіма потрохами", – пише журналіст.

Релігієзнавець підкреслив, що першим неприємним для Москви відкриттям стало те, що Константинопольський патріархат вважає, що територію України він ніколи не передавав Російській церкві.

"В силу складних історичних обставин другої половини XVII ст. він передав Москві право висвячувати київських митрополитів і бути щодо них церковно-судовою інстанцією. Ці права передавалися Москві на невизначений термін, але не навічно. Іншими словами, константинопольський патріарх міг відкликати своє рішення у будь-який час. І, схоже, цей час настав", – констатує Чапнін.

Другий неприємний для Москви момент: київський митрополит у юрисдикції РПЦ порушив правило, за яким він був зобов'язаний поминати за богослужінням константинопольського патріарха, пояснює релігієзнавець.

"Правди заради треба сказати, що це не вина нинішнього митрополита Онуфрія. Київські митрополити забули про це правило вже давно. Однак з точки зору церковного права відмова від поминання на літургії імені константинопольського патріарха – це серйозне порушення. Серйозне настільки, що порушник втрачає канонічне право бути главою митрополії і підлягає церковному суду. Саме як "неканонічний" визначили греки статус нинішнього глави української православної церкви Московського патріархату митрополита Онуфрія", – пояснив Чапнін.

Нагадаємо, 1 вересня у Стамбулі відбувся Архієрейський собор Константинопольської церкви, головною темою якого є надання Українській православній церкві автокефалії.

На соборі Вселенський Патріарх Варфоломій перелічив численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії, починаючи з XV століття.

Пізніше стало відомо, що вселенський патріархат Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme