Grammarly: За що українці отримали $1 млрд

Український стартап з перевірки англійської граматики Grammarly оцінили у понад 1 мільярд доларів, що стало рекордом серед українських стартапів у всьому світі 

Grammarly: За що українці отримали $1 мл…

Depo.ua розкаже, що ж це за звір – під назвою Grammarly.

Що таке Grammarly

Результат пошуку зображень за запитом

Grammarly – це інтелектуальний онлайн-сервіс перевірки граматики, заснований на технологіях штучного інтелекту.

Цей додаток підвищує якість письмового спілкування, враховуючи індивідуальний стиль користувача і його комунікативні цілі, пропонуючи виправлення, які роблять текст граматично, стилістично і структурно правильним.

У прес-релізі компанії Grammarly йдеться про те, що компанія буде використовувати залучені інвестиції, щоб продовжувати розширювати охоплення свого продукту і зробити його доступним всюди, де може відбуватися письмова комунікація англійською мовою.

Компанія також продовжить працювати над більш складними аспектами мови і комунікації, зокрема над розвитком недавно запущеного детектора тону — для того, щоб надавати користувачам практичні рекомендації щодо його адаптації.

Хто заснував стартап на 1 мільярд доларів: Цікаві факти про додаток та компанію 

Компанію заснували у 2009 році українці Олексій Шевченко, Максим Литвин та Дмитро Лідер.

ФОТО: biz.nv.ua

Перша версія продукту була створена в Києві.

Генеральним директором компанії став Бред Гувер – інвестор з досвідом роботи в галузі машинобудування, який дізнався про Grammarly, коли шукав автоматизований інструмент коректури для свого листування.

У 2011 році компанія стала прибутковою.

До 2015 року сервіс був доступний за передплатою, а у 2015-му перейшов на модель freemium, після чого, за словами засновників компанії, кількість користувачів Grammarly стала рости експоненційно.

У 2018 році було виявлено, що через помилку безпеки, усі вебсайти мали змогу отримати інформацію про все, що коли-небудь набирав користувач на клавіатурі в Grammarly Editor. Помилку було швидко виправлено, а представники компанії заявили про відсутність будь-яких доказів стосовно використання помилки для доступу до інформації користувачів.

У жовтні 2018 року сервіс почав підтримуватися в застосунку Google Docs, що полегшило роботу багатьом користувачам мережі. 

22 червня 2019 року стало відомо, що компанія Microsoft заборонила своїм співробітникам користуватися сервісом. Це було пов'язано, за словами представників компанії, насамперед із побоюваннями через можливе відстежування тексту, котрий користувач набирає на клавіатурі, що піддало б загрозі інтелектуальну власність Microsoft. Окрім Grammarly, під заборону також підпав й безкоштовний месенджер Slack.

Всього Grammarly, станом на травень 2017 року, вдалося залучити понад 110 мільйонів доларів у рамках публічного раунду, що перевершило усі попередні українські стартапи, пише Вікіпедія. 

У 2019 році компанія залучила $90 млн інвестицій і була оцінена у більше як $1 млрд.

У 2017 році команда Grammarly становить понад 100 осіб, а кількість щоденних активних користувачів — 6,9 млн.

Штаб-квартира компанії знаходиться в Сан-Франциско. Компанія має офіси у Києві та Нью-Йорку.

У компанії відзначили, що в найближчому майбутньому планують розширити офіс в Києві на додаткові 1,3 тис. кв. м, на яких зможуть розміститися ще 130 осіб.

Нагадаємо, український стартап оцінили у 1 мільярд доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme