ГПУ: "Закон Савченко" треба змінити

У Генеральній прокуратурі України знову закликають народних депутатів внести зміни в так званий закон Савченко
Depo.Життя
28 квітня 2016 08:31
ФОТО: depo.ua

"Ми бачимо певні моменти, пов'язані з реалізацією цього закону. Тому на сьогодні він застосований вже до близько 40 тисяч осіб, які засуджені за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів", - сказав прокурор відомства Владислав Куценко, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

За його словами, близько 5 тисяч осіб, які вчинили особливо тяжкі і тяжкі злочини, за допомогою цього закону вже вийшли на свободу.

"Серед них - вбивці, особи, які вчинили пограбування, розбійні напади, інші тяжкі злочини", - зазначив Куценко.

"Закон необхідно виписати і зробити диференціацію ... хто підпадає під дію закону Савченко, а хто повинен відбувати покарання до кінця", - сказав він, додавши, що необхідно внести зміни в закон в тій частині, щоб людина, яка скоїла вбивство, грабіж або інший тяжкий злочин, не мав права достроково виходити на свободу.

Нагадаємо, Верховна Рада у листопаді 2015 ухвалив закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання". Автор закону – народний депутат Надія Савченко. Він набув чинності 24 грудня 2015 року.

Згідно з "законом Савченко", один день попереднього ув’язнення зараховується за два дні позбавлення волі.

Міністр юстиції Павло Петренко вважає, що "закон Савченко" не повинен розповсюджуватися на засуджених за особливо тяжкі злочини. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя