ГПУ розкрила подробиці трагедії на Ширлані

Генеральна прокуратура України взяла на контроль хід слідства за фактом загибелі та поранення військовослужбовців на полігоні у Миколаївській області
Depo.Життя
26 липня 2016 12:46
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр ГПУ, у рамках розслідування було встановлено, що військові під час навчальної вправи по стрільбі з міномету здійснили 7 вдалих пострілів, після чого заряджаючий здійснив спробу чергового пострілу.

"Однак через порушення правил поводження із зброєю стався вибух, внаслідок чого загинув один та отримали поранення ще 10 військовослужбовців", – зазначили у ГПУ.

Військова прокуратура Миколаївського гарнізону розпочала досудове розслідування за ч. 2 ст. 414 КК України за фактом порушення правил поводження зі зброєю.

Наразі слідчі допитують свідків та проводять необхідні експертизи.

Попередньо встановлено, що під час стрільб використовувались міни, 1975 року випуску, та детонатор, 1960 року випуску.

"У зв’язку з цим слідством однією з основних, окрім інших, розглядається версія технічної невідповідності боєприпасів встановленим нормативам", - зазначили в ГПУ.

Нагадаємо, 25 липня на полігоні "Широкий Лан" на Миколаївщині у результаті вибуху міномета загинув один військовий, ще десятеро оримали поранення, один з них у край тяжкому стані.

У Міноборони запевнили, що вибух ніяк не пов'язаний з міжнародними навчаннями "Сі-Бріз 2016", а військові, що вправлялись зі зброєю, були досвідченими.