ГПУ провела обшук в секретному відділі Апеляційного суду Києва, - ЗМІ

Представники ГПУ провели обшук в режимно-секретному відділі апеляційного суду Києва в якому зберігаються абсолютно секретні матеріали, пов'язані з проведенням спецслужбами негласних розшукових заходів по всій Україні

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ОРД.

З ранку до апеляційного суду прибули вісім працівників ГСУ Генпрокуратури (зокрема, слідчий Дмитро Сус), які фактично силовим шляхом почали вилучати зазначені секретні документи. При цьому підлеглі Шокіна проігнорували аргументи голови апеляційного суду Головачова про те, що, по-перше, вилучення зазначених цілком таємних документів без згоди на те відповідних спецслужб є грубим порушенням Закону "Про охорону державної таємниці".

По-друге, це ставить під загрозу проведення багатьох цілком таємних операцій щодо документування злочинної діяльності корупціонерів, організованих злочинних організацій, в т.ч. діючих на Сході України терористичних організацій.

Представники ГПУ свої дії обгрунтували наявністю рішення Новозаводського районного суду м.Чернігова, який вчора дав дозвіл прокурорам вилучити відповідні секретні матеріали з секретного відділу апеляційного суду м.Києва, які надходили до суду протягом 2013-2015 рр.

Таке рішення нібито прийняте в рамках розслідування провадження стосовно колишнього голови апеляційного суду м.Києва Чернушенка, якому інкримінують втручання в роботу автоматизованої системи цього суду з розподілу справ між суддями.

За інформацією видання кілька обставин вказують на те, що це виробництво було використано ГПУ лише як процесуальний привід для доступу в режимно-секретний відділ апеляційного суду м.Києва з метою отримання потрібної її керівникам цілком таємної інформації.

По-перше, режимно-секретний відділ не має ніякого відношення до розподілу справ в апеляційному суді. Розглядом подань спецслужб на проведення негласних заходів займається строго певний слідчий суддя і ці матеріали взагалі не потрапляють під автоматичний розподіл.

По-друге, ГПУ захотіла отримати доступ до матеріалів, які розглядалися вже після того, як Чернушенко перестав бути головою цього суду і пропав з роботи і місця проживання. Разом з тим, цей період збігається у часі з моментом реалізації справи "діамантових прокурорів".

Інцидент може свідчити про те, що справжньою причиною "заходу" ГПУ в секретний відділ апеляційного суду м Києва є, зокрема, прагнення керівництва ГПУ отримати оперативні матеріали у справі "діамантових прокурорів". Таким чином, отримані таким фактично силовим методом матеріали згодом можуть "спливти" у справі "діамантових прокурорів" і бути використані для розвалу цієї справи.

Дії ГПУ по вказаній справі можна пояснити і тим, що з 19 листопада вступили в дію положення КПК, згідно яких всі корупційні справи прокуратура повинна передати в Національне антикорупційне бюро. Про це ГПУ навіть повідомила керівнику НАБУ своїм листом від 19 листопада 2015 № 12 / 2-270 віх.15. Таким чином, починаючи з 19 листопада прокуратура вже не має права розслідувати ні справа Чернушенка, ні справа "діамантових прокурорів", ні інші корупційні справи.

Примітним є і той факт, що дозвіл на проведення обшуку в апеляційному суді м.Києва дав Новозаводський районний суд м.Чернігова, який став широко відомим в Україні після розгляду подання ГПУ про взяття під варту Г.Корбана.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme