ГПУ обшукає український офіс Google

Печерський суд надав слідчому Генпрокуратури тимчасовий доступ до інформації та документів компанії Google, розміщених на YouTube
Depo.Життя
14 січня 2016 16:55
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухвалі суду від 10 грудня 2015 року, передає depo.ua з посиланням на "ЛігаБізнесІнформ".

Згідно з матеріалами визначення, прокуратура веде розслідування за порушеними кримінальнами справами.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 5 грудня невстановлені особи без дозволу прокурора і слідчого опублікували дані досудового розслідування з ознаками злочинів. Вони розмістили на сайті antikor.com.ua публікацію під назвою "Як заступник міністра МВС... домовлявся про відкати на мільйони гривень" і два відеоролика, які містять відомості про обставини скоєних карних злочинів.

Після перегляду роликів слідчі встановили, що зазначені записи зроблені Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби Безпеки України під час здійснення контррозвідувальної діяльності.

Слідчі також встановили, що сайтом youtube.com "управляє компанія Google, офіс якої в Україні знаходиться за адресою: Київ, вул. Сагайдачного, 25-Б".

Печерський суд дозволив слідчим отримати дані Google про те, з якої IP-адреси, хоста електронної пошти на сервер youtube.com надійшли вказані файли з відеозаписами.

Крім того, слідчі можуть запросити інформацію про користувача, завантажити файл (повні анкетні дані, його електронну адресу із зазначенням IP адреси і хоста), а також самі файли з відеозаписами.

Директор Google Ukraine Дмитро Шоломко каже, що це не перше визначення на доступ до інформації Google.

"Але ми говоримо, що не зберігаємо цю інформацію на серверах в Україні. І у нас немає до неї доступу", - підкреслив він.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки: ГПУ, Google, обшук