ГПУ хоче змінити "закон Савченко", що звільнив Лозінського та Зварича

Генеральна прокуратура хоче змін до "закону Савченко", за яким термін попереднього ув'язнення злочинцю був зарахований з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі
Depo.Життя
22 квітня 2016 12:52
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник генпрокурора Олег Заліско, який відповідає у відомстві за дотримання законності у пенітенціарних закладах, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Прийняття Верховною Радою цього закону є надто дискусійним і призвело до очевидних негативних наслідків, які нині все ширше висвітлюються у засобах масової інформації, і призводить до жорсткого суспільного резонансу", - сказав Заліско.

За його словами, застосування судами положень цього закону дало можливість достроково вийти на волю та суттєво зменшити строки відбування покарання найбільш небезпечним злочинцям, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, убивства, зґвалтування, грабежі та розбій.

"При цьому закон не поширився на осіб, які вчинили менш небезпечні злочини і до яких не застосовувалось тримання під вартою", - зазначив він.

Трохи кричущої статистики:

Заліско поінформував, що станом на 15 квітня положення закону було застосовано до 39 тис. 496 в'язнів.

Окрім колишніх високопосадовців Ігоря Зварича та Віктора Лозінського, достроково було звільнено 5 тис. 961 особу, які відбували покарання за тяжкі злочини.

Зокрема, 10 - за злочини проти основ національної безпеки, 832 - за умисне вбивство, 531 - за умисне тяжке тілесне ушкодження, 1120 - за розбій, 863 - за грабіж та 1340 - за крадіжку.

Заліско навів шокуючий приклад дії закону на Вінничині, коли звільнений злочинець вбив та зґвалтував двох жінок.

"По гарячих слідах кримінальне правопорушення розкрито, зловмисника затримано. Ним виявився 25-річний громадянин, якого у березні 2016 року умовно-достроково звільнено з Піщанської виправної колонії № 59 після застосування до нього закону". - додав представник ГПУ.

Нагадаємо, за законом нардепа від "Батьківщини" Надії Савченко, термін попереднього ув'язнення злочинцю зараховується з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя