Госпсуд Харківської області затвердив План санації ХТЗ

Господарський суд Харківської області затвердив План досудової санації ПАТ "Харківський тракторний завод"
Depo.Життя
14 липня 2016 21:24
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення суд прийняв сьогодні, 14 липня.

Перед слуханням справи, яке після двох переносів почалося сьогодні о 14:15, члени трудового колективу ХТЗ вийшли на пікет під стіни Господарського суду Харківської області.

Біля суду зібралися близько 250 працівників заводу. Люди тримали національні прапори України, плакати з написами "Не дамо знищити ХТЗ", "Наші діти хочуть їсти", "Допоможіть Врятувати ХТЗ", а також скандували "Розблокуйте рахунки", "Дайте нам працювати", "Поверніть наші гроші", " ХТЗ - це Харків ".

Госпсуд Харківської області затвердив План санації ХТЗ - фото 1

Пікетувальники виступили категорично проти того, щоб майно заводу було розпродано для погашення заборгованості перед кредиторами, і вимагали від суду затвердити прийнятий на підприємстві 9 червня Плану досудової санації.

Госпсуд Харківської області затвердив План санації ХТЗ - фото 2

На пікеті також були присутні в.о. генерального директора Харківського тракторного заводу В'ячеслав Шевченко разом з представниками нового власника підприємства - членами ради директорів групи DCH.

За словами керівника заводу, ХТЗ як і раніше не працює, всі рахунки заблоковані, однак після останнього пікету Управління СБУ в Харківській області, який пройшов 16 червня, перевірки підприємства силовиками припинилися. Шевченко повідомив, що, крім податків, завод заборгував близько 30 млн грн заробітної плати своїм працівникам.

"Ми вболіваємо за колектив. Я хочу, щоб колектив почав працювати, люди стали отримувати свою зарплату, хоча б те, що вони заробили, люди стали працювати на своєму підприємстві, випускати продукцію, платити податки державі. Замовлення є. Але ми не можемо працювати через те, що всі рахунки заблоковані. Ми не можемо ні купувати продукцію, комплектуючі, які нам необхідні, ні розраховуватися з постачальниками ", - сказав Шевченко.

Як повідомлялося, 9 червня збори кредиторів ХТЗ вирішило почати процедуру досудової санації.

Довідка. Харківський тракторний завод зупинений з березня 2016 року в результаті дій правоохоронних органів, які керівництво підприємства характеризує як безпрецедентний тиск. Діяльність підприємства, включаючи можливість проведення фінансових операцій, заблокована.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя