Господарства плодово-ягідної галузі скаржаться, що прокуратура "атакує" їхній бізнес

Асоціації "Укрсадпром" та "Ягідництво України" заявляють, що на рахунки понад 20 підприємств було накладено арешт

Про це йдеться у спільному зверненні асоціацій "Укрсадпром" та "Ягідництво України", передає Depo.ua.

"24-25 квітня 2019 року, безпосередньо перед Великоднем, без попередження і оголошення, було накладено арешт на рахунки більш ніж 20 підприємств, що займаються вирощуванням та переробкою ягід. У тому числі постраждали підприємства-члени Асоціацій "Укрсадпром" та "Ягідництво України", - розповідають в асоціаціях.

Згідно з їхньою інформацією, "блокування відбулося за рішенням судді Печерського районного суду м. Київ Новака Р.В. на задоволення відповідного клопотання прокурора Генеральної прокуратури України Луценка В.В. в рамках досудового розслідування кримінального провадження, яке не пов’язане з сільськогосподарською діяльністю".

Зазначається, що на судове засідання не з’явилися ані слідчий, ані прокурор. Також вони не повідомили причин своєї відсутності.

В асоціаціях запевняють, що їхні керівники можуть документально підтвердити свою непричетність до осіб, стосовно яких іде розслідування, в ході якого були арештовані рахунки.

Також в асоціаціях наголосили, що вже переживають негативні наслідки, які можуть посилитися в разі нерозблокування рахунків найближчими днями. Серед них – не отримання заробітної плати та подальший ризик під час збору врожаю.

Також підприємства не можуть оплатити послуги з постачання електроенергії, що може призвести до втрати врожаю.

Окрім цього у підприємствах зазначають, що не можуть оплатити купівлю та продовжити внесення засобів захисту рослин та добрив, яке повинно відбуватися в чітко зазначені періоди розвитку рослин.

Наголошується, що під удар потрапили приватні малі та середні підприємства, в яких немає додаткових ресурсів, щоб підтримувати діяльність в умовах блокування обігових коштів.

26 квітня асоціації "Укрсадпром" і "Ягідництво України" офіційно звернулися до керівництва держави із вимогою негайного зняття арешту з рахунків підприємств.

Генеральна прокуратура України ситуацію наразі не коментує.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна