Головний стратег Порошенка пояснив, чому Путін не наважиться наступати на Україну

Російський президент Володимир Путін не піде на велику експансію і новий наступ на Україну

Про це заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін в інтерв'ю LB.ua, передає Depo.ua.

"Думаю, що на велику експансію і наступ не піде. І на Україну, в тому числі. Абсолютна правда, що Росія збільшує військову присутність. Ми оточені насправді давно. Плюс не варто забувати, що 18 плацдармів знаходяться по периметру, на яких присутні 4-та і 6-та авіаційні армії. І для України страшний не стільки російський "Іскандер" - в ракетному плані Росія має абсолютну перевагу. Тому нам захиститися нічим. Але такий ймовірний напад на Україну призведе до нової світової війни. Думаю, Путін на це не піде", - заявив Горбулін, відповідаючи на питання чи піде Путін на новий збройний напад.

Він також прокоментував інформацію РНБО про збільшення Росією своєї військової присутності на окупованих українських територіях.

"Військову присутність Росії давно збільшено. Тільки в один час на Донбасі було близько 9 тис. росіян, потім - 7,5 тис., а зараз - 2,9 тис. Та це тільки росіян. У Криму - близько 30 тис. Добре озброєних військ. Знаєте, не думаю, що Крим стане спусковим гачком. Це неприємно - мати "підчерев'я" у себе щодо Запорізької, Одеської, Дніпропетровської та Херсонської областях. Але я не думаю, що почнеться війна", - вважає Горбулін.

Нагадаємо, нещодавно СБУ заявила, що має інформацію про плани Росії щодо створення передумов для введення військ в Україну восени цього року.

16 квітня секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що до кордону з Україною Росія стягнула війська, які готові до масшатбного застосування і до ведення масштабної континентальної війни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна