Google звинуватили у саботажі інших веб-браузерів

Сьогодні браузер Google Chrome став монополістом в інтернеті, і експерти проводять сумні аналогії з Internet Explorer 6

У Chrome було багато конкурентів, які мали б не допустити такого розвитку подій, повідомляє Depo.ua з посиланням на Techtoday.

 

Колишній розробник браузера Firefox каже, що Google роками саботує роботу інших веб-навігаторів.

 

Частка Google Chrome нині становить близько 67%, через що розробники сайтів перестають адаптувати свої ресурси для інших навігаторів. Також монополія одного браузера дозволяє йому диктувати власні умови і впроваджувати свої стандарти. Експерти побоюються, що може настати ера, схожа на часи Internet Explorer 6. Цей браузер на початку 2000-х також подолав конкурентів і став монополістом в інтернеті. Як наслідок – прогрес в онлайні майже зупинився.

 

Колишній топ-менеджер Mozilla говорить, що Google свідомо та систематично саботує роботу інших браузерів для збільшення популярності Chrome. Подібні звинувачення висували й інші розробники, які казали, що Google спеціально вводить невеликі баги, що впливають на користувачів інших браузерів, особливо Firefox, оскільки він використовує власний двигун.

 

"Коли Chrome запустили, стало складніше. З’явився конкурент, але він не душив та не ламав наших угод. Натомість вони постійно повторювали, що ми на одному боці, що ми хочемо одних і тих самих речей", – каже колишній віце-президент Firefox Джонатан Найтінгейл.

 

Найтінгейл вважає, що програмісти та інженери Google справді могли так думати та хотіти найкращого, впроваджуючи оптимальні рішення.

 

"Але Google як корпорація дуже відрізняється від окремих користувачів. Реклама Google Chrome почала з’являтися поруч із пошуковими запитами Firefox. Gmail та Google Docs почали вибірково гальмувати та збоїти у Firefox. Демонстраційні сайти хибно блокували Firefox як несумісний", – каже Найтінгейл.

 

Кожного разу, каже Найтінгейл, коли про подібну поведінку доповідали у Google, звідти відповідали: "Упс, це випадково. Ми виправимо це з наступним оновленням через 2 тижні".

 

Одним із найвідоміших випадків такого "упс" є вповільнення YouTube до п’яти разів на всіх браузерах, окрім Chrome. Особливо це було помітно на Firefox та Miсrosoft Edge, які використовували власні двигуни. Причина в тому, що Google почала використовувати в YouTube бібліотеку JavaScript, яку ці браузери не підтримували. Також у Chrome використовувався інтерфейс Shadow DOM v0 API, який не застосовували інші веб-навігатори.

 

Нагадаємо, 2 квітня стало відомо, що Google кардинально змінить браузер Chrome.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна