Google зізналася у прослуховуванні користувачів

Корпорація Google визнала, що її фахівці прослуховують команди, які користувачі віддають її голосовому помічнику

У коментарі на сайті компанія зазначила, що аудіозаписи використовуються для аналізу мови з метою поліпшення розпізнавання мов, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

Раніше бельгійський телеканал VRT NWS повідомив про витік аудіозаписів користувачів, в їх розпорядженні опинилися більше тисячі записів.

За даними каналу, серед зразків були і конфіденційні дані (адреси, дзвінки по роботі, розмови батьків з дітьми).

Журналісти змогли зв'язатися з деякими з людей за допомогою особистої інформації із записів і ті підтвердили, що це їх голос.

При цьому деякі записи були зроблені помилково через випадкову активацію асистента. Зазвичай запис проводиться тільки після того, коли голосовий помічник почув фразу "Ok, Google".

Компанія записує команди користувачів смартфонів з Google Assistant і розумної колонки Google Home.

Google підтвердила, що ділиться уривками записів між користувачами і сервісом із експертами з мов у різних частинах світу. У компанії наголосили, що на аналіз спрямовується не більше 0,2% всіх команд користувачів.

Також в Google запевнили, що співробітникам заборонено розшифровувати розмови на тлі команд і інші сторонні звуки. Компанія також підтвердила факт витоку. У коментарі йдеться, що її допустив один із фахівців з мови.

"Проводиться розслідування, ми вживемо заходів. Ми проводимо повне вивчення наших процедур безпеки для неможливості повторення подібного", — запевнили в Google.

Нагадаємо, розробники Google додають нову функцію в браузер Chrome, яка дозволить зупинити відтворення медіа відразу на всіх вкладках.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна