ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Google проти Amazon: Чим загрожує сварка IT-гігантів

Компанії Google та Amazon затіяли справжній двобій, який з часом лише набирає обертів 

Depo.Життя
6 грудня 2017 19:30
ФОТО: depo.ua

Google продовжує блокувати можливість користуватися відеосервісом YouTube на гаджетах Amazon.

Три місяці тому Google позбавив шансів власників смарт-програвачів Echo Show від Amazon встановлювати відеододаток. Тоді пояснення звучало туманно: мовляв, впровадження сервісу в інтерфейс від Amazon викривлює ключові риси хостингу.

А вчора ввечері доступ до YouTube перекрили і з браузеру.

Атака продовжується: з початку нового року від додатку будуть змушені відмовитися власники телеприставки Amazon Fire TV.

У Google мають доволі просте пояснення такого демаршу: Amazon почав першим, відмовившись продавати програмне забезпечення компанії.

"Amazon не продає такі продукти Google як Chromecast та Google Home, не надає доступ до Prime Video користувачам технології Google Cast. А останній місяць ще й припинив продаж останніх продуктів партнерської компанії Nest", - нарікають у Google.

Мовляв, якщо конкуренти отямляться, вони неодмінно зроблять крок назустріч. Позиція компанії-конкурента для Google доволі важлива. Адже Amazon - найбільший ретейлер у світі, і його відмова від співробітництва суттєво відображається на річних доходах Google, навіть при шалених заробітках компанії, зазначає The Guardian.

У Amazon мають ще емоційніше пояснення власних дій.

"Google створює розчаровуючий прецедент, вибірково блокуючи доступ споживачів до відкритого сайту", - скаржиться гігант.

Між тим в Amazon запевняють, що переговори у розпалі. І хоча з додатком справі кепські, доступ до сервісу через веб-сайт скоро відновлять.

Першопричини ворожнечі прості. Стрімко розширюючи сфери діяльності, компанії легко перетворюються з партнерів на конкурентів. Так, обидві, зокрема, пропонують пошуковий софт та гаджети, якими можна управляти голосом - Google Home та Amazon Echo Show, пише Reuters.

Останні вважаються справжнім каменем спотикання. Адже за оцінками експертів, керовані з голосу гаджети доволі швидко набудуть всесвітньої популярності і наразі, в таких кулуарних війнах, вирішується, хто стане лідером ринку. Поки що за темпами продажів, Google все ж таки поступається Amazon.

Між тим, перегони тривають на всіх фронтах. Зокрема, компанії входять у ТОП-2 рейтингу серед тих, хто використовує відновлювані джерела енергії. У Google цей показник становить 1,85 гігаваттів, а у Amazon - 1,25. Заради лідерської позиції Amazon навіть відкрили власну вітрову ферму у Техасі, зазначає Bloomberg.

Що ж до "битви за вітальні", про неї говорять найчастіше, причому вже давно.

"РОЗУМНЕ" ДИХАННЯ У СПИНУ

З рік тому Google перевернув уявлення про "розумний дім", представивши особистого асистента, який може виконувати команди з голосу господаря. Дещо пізніше про себе заявив Amazon, представивши комунікатор Alexa як частину системи Echo.

В більшості оглядах констатують: девайси ну дуже схожі один на одний. Можуть вимикати музику і світло та й взагалі контролювати більшість процесів. При цьому Alexa може співпрацювати з більшою кількістю програм від інших виробників на кшталт National Rail, the Guardian, Ocado та Uber. Натомість асистент Google дещо краще розумію людську мову. Особливо, якщо не надто мудрувати і спілкуватися не менш хаотично, ніж в реальних життєвих ситуаціях.

Втім, різниця невелика, а що обрати для користувачів - відкрите питання, адже навіть ціни на пристрої майже не відрізняються. На Різдвяний розпродаж Amazon виставила прилад за 79 фунтів, а Google зупинився на позначці 77.5.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя