ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Голова УПЦ МП закликав українців не "хитатися" з одного "табору" до іншого

Голова Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) митрополит Онуфрій звернувся до православних віруючих України, закликавши їх зберігати вірність УПЦ МП

Depo.Життя
20 січня 2019 23:11
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив після літургії в Покровському соборі Борисполя, передає Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс".

"Деякі озлобляються, деякі хитаються - йдуть з одного "табору" в інший. Ви знаєте, що нікуди не треба йти, у нас вже є шлях, який пройшли наші предки, і ми йдемо тим самим шляхом. Ми нікуди не звертаємо - ані наліво, ані направо. Я це говорю щодо віри", - сказав Онуфрій.

На думку митрополита, Православна церква України (ПЦУ), створена в Україні в середині грудня, не протримається довго.

"Зараз бажають зробити свої такі керовані церкви, які б керувалися людьми, а не Богом. Якщо церква буде управлятися людиною - це не буде церква, це буде політична партія. Її існування буде настільки довгим, наскільки ця політика буде на вершині людського, суспільного життя. А ми вже бачили багато політиків і політичних партій, які були сильні, потужні, економічно багаті, а все це пішло в історію, все зруйнувалося. Але церква є і буде", - підкреслив глава УПЦ МП.

За його словами, завдання віруючих українців - не відпасти від цієї церкви.

"Не керувати нею, не коректувати її, тому що керує нею Бог, який її створив. А що Бог створив, там не треба корекції людської", - переконаний Онуфрій.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

Водночас РПЦ хоче скликати Всеправославний собор через Україну.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя