Голова УПЦ МП закликав українців не "хитатися" з одного "табору" до іншого

Голова Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) митрополит Онуфрій звернувся до православних віруючих України, закликавши їх зберігати вірність УПЦ МП

Про це він заявив після літургії в Покровському соборі Борисполя, передає Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс".

"Деякі озлобляються, деякі хитаються - йдуть з одного "табору" в інший. Ви знаєте, що нікуди не треба йти, у нас вже є шлях, який пройшли наші предки, і ми йдемо тим самим шляхом. Ми нікуди не звертаємо - ані наліво, ані направо. Я це говорю щодо віри", - сказав Онуфрій.

На думку митрополита, Православна церква України (ПЦУ), створена в Україні в середині грудня, не протримається довго.

"Зараз бажають зробити свої такі керовані церкви, які б керувалися людьми, а не Богом. Якщо церква буде управлятися людиною - це не буде церква, це буде політична партія. Її існування буде настільки довгим, наскільки ця політика буде на вершині людського, суспільного життя. А ми вже бачили багато політиків і політичних партій, які були сильні, потужні, економічно багаті, а все це пішло в історію, все зруйнувалося. Але церква є і буде", - підкреслив глава УПЦ МП.

За його словами, завдання віруючих українців - не відпасти від цієї церкви.

"Не керувати нею, не коректувати її, тому що керує нею Бог, який її створив. А що Бог створив, там не треба корекції людської", - переконаний Онуфрій.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

Водночас РПЦ хоче скликати Всеправославний собор через Україну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна