Голова Нацради про спроби "Інтера" "відмазатись" від Столярової: Мені фіолетово, чия програма

Голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко досить жорстко висловився на адресу телеканалу "Інтер", який намагається зняти з себе відповідальність за скандал з колишнім шеф-редактором програми "Подробности недели" Марією Столяровою
Depo.Життя
25 лютого 2016 13:46
ФОТО: depo.ua

Про підсумки сьогоднішнього засідання Нацради Артеменко написав на свої сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Окрім фільмів, що мають проросійські мотиви. Була ще брутальна лайка в "Подробицях тижня", яка і набула найбільшого розголосу. Керівництво каналу нам намагались донести декілька фактів: є компанія "НІС", яка робить новини і відповідає за них; дамочку не тільки звільнили, а вже і видворили за межі України; "Інтер" взагалі не відповідальний і не впливає на політику "НІС", але все показує.

По-перше, у нас в законодавстві чітко визначено – за все, що показує канал, відповідає директор. Все.

Я, як глядач, вмикаю канал – плашка "Інтер" + матюки= і мені глибоко фіолетово, це зробив "ніс", "кіс", "піс". Було? Було. На "Інтері"? На "Інтері". Так, і відповідайте за це", - написав Артеменко.

Він також висловив обурення з приводу того, чому росіянка з українофобською позицією "заправляла парадом" на українському ефірі.

"З приводу дамочки. Мені на неї ще більш фіолетово – хто вона і що. Але мені дуже не все одно, чому росіянка там заправляла парадом. Замість того, щоб розвивати українську журналістику, на роботу беруть готових журналістів з Росії, розкручених, з поголосом "ностальгії", другосортних, які приїжджають сюди заробляти гроші", - написав Артеменко, уточнивши, що поважає журналістів, що "приїжджають в Україну відстоювати і підтримувати нас".

"Зараз є справедливий суспільний тиск, пов'язаний з проросійськими настроями, що раз за разом з’являються на каналах. Нацрада не може впливати на кадрову політику каналів. Але канали мають самі "почистити" свою ряди і не допускати "москальські руки" до українського ефіру", - наголосив голова Нацради.

Він також зазначив, що дав протокольне доручення на звернення до МВС та МЗС з проханням переглянути робочі візу російським журналістам на предмет мети їх роботи на теренах України, особливо тих, що приїхали після початку війни в Україні.

Нагадаємо, що Марія Столярова, яка є громадянкою Росії, 22 лютого , в ефірі програми "Подробности недели" в прямому ефірі про Героїв Небесної Сотні сказала "Ну-ка, давайте заканчивайте эту х*ню".

У зв'язку з цим Національна рада з питань телебачення й радіомовлення винесе питання про призначення позапланової перевірки телеканалу "Інтер"

У свою чергу "Інтер" заявив, що не має ніякого відношення до виробництва програми "Подробиці тижня", випусковим редактором якої є Столярова.

Пізніше її звільнили з посади через інцидент з нецензурною лайкою, і вона залишила територію України під супроводом СБУ.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя