Голодуючий на Росії татарин висунув Путіну ультиматум

Кримський татарин Емір-Усеїн Куку, що незаконно утримується в російському СІЗО, звернувся до президента Росії Володимира Путіна з ультиматумом

Про це повідомляє група "Кримська солідарність" у Facebook, передає Depo.ua.

"11 липня 2018 року на судовому засіданні у Військовому гарнізонному суді м. Ростов-на-Дону Емір-Усеїн Куку передав свою письмову заяву про голодування, в якій він виклав свої вимоги. Адресатами цієї заяви є: президент Росії Путін В.В., генеральний прокурор Росії Чайка Ю., генеральний консул України в Ростові-на-Дону Москаленко В.А.", - розповідають активісти.

За їхніми словами, у своєму зверненні Куку відмовляється припиняти голодування, яке розпочав ще 26 червня, поки не вирішиться питання зі звільненням 70 політв'язнів у російських в'язницях і виправних колоніях.

Він зазначає, що повний список утримуваних вказано в Резолюції Європарламенту від 14 червня 2018 року, а також представлений уповноваженою з прав людини Верховної Ради України Людмилою Денисовою і правозахисною організацією Amnesty International Ukraine.

"Крім того, я вимагаю припинити репресії проти кримських татар та інших віруючих у Криму. Цим голодуванням я висловлюю солідарність з Олегом Сенцовим, Володимиром Балухом, Олександром Шумковим, Олександром Кольченко, Станіславом Клихом, які оголосили голодування раніше", - написав Куку.

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був заарештований за підозрою в участі в діяльності "Хізб ут-Тахрір" (ісламської партії, яка вільно працює в Україні та Європі, а також у більшості країн світу, і вважається забороненою на Росії).

Довідка: До арешту Куку активно займався правозахисною діяльністю, надавав правову допомогу населенню і повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень у Криму.

Активіст був затриманий 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань у Криму.

У липні 2016 року він був поміщений в спецблок СІЗО як "небезпечний підслідний". Ще пізніше Куку був також звинувачений у підготовці до "насильницького захоплення влади".

У грудні 2017 року його було етаповано із Криму до Ростову-на-Дону.

26 червня 2018 року, у свій день народження, Емір-Усеїн Куку розпочав голодування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook