Глузман: Наші політики вели б себе інакше, якби знали, що їх чекає розплата

Відомий правозахисник Семен Глузман вважає, що українські політики зміняться лише тоді, коли боятимуться людей
Depo.Життя
23 травня 2016 13:00
ФОТО: depo.ua

Таку думку він висловив в інтерв'ю Експрес.ua, передає depo.ua.

"Не треба бути ідеалістами та сподіватися на чудо. Є лише один шлях зробити наших політиків іншими: чеснішими, такими, що більше турбуються про нас. Це станеться у випадку, коли ми навчимося робити так, щоб вони нас боялися. Бо вони на думку народу зважають лише раз: коли йдуть на вибори. А коли вже перемогли, добралися до крісла, то починають жити, як зазвичай, — так, як їх навчило спочатку радянське, а потім пострадянське життя: бути нечесними, красти, не боятися нікого", - сказав Глузман.

"Зрештою, ми навіть на виборах часто вибору не маємо ... Нас постійно змушують вибирати менше зло. Бо впливові гравці весь час створюють одну й ту ж примітивну шахову комбінацію й не допускають тих, хто новий та свіжий. І йдеться не про юних, а про людей, які не заплямовані", - зазначив правозахисник.

Він вважає, що політики могли б вести себе по-іншому, якби розуміли, що за їхні дії буде розплата.

"Думаю, наші політики вели б себе інакше, якби знали, що їх чекає розплата. Але зрозуміло, що ми не можемо кожних півроку організовувати революційні подвиги. Так демократію не будують. Тому потрібно йти іншим шляхом: створювати суспільний тиск, домагатися відставки недолугих чиновників та, головне, -- ухвалення закону про імпічмент президента", - зазначив Глузман.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя