Глава УПЦ МП Онуфрій втратив титул митрополита Київського і всієї України

Глава Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського

Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря, повідомляє Depo.ua.

"Як відомо з листа, який надіслав святійший Вселенський патріарх Митрополиту Онуфрію, з моменту обрання канонічного предстоятеля православної церкви України він втрачає право на цей титул", - сказав він.

"Тобто з точки зору вселенського православ'я, присутність Московського патріархату на території України вже не відповідає канонам, а канонам відповідає якраз перебування в помісній Українській православній церкві", - пояснив архієпископ.

Євстратій Зоря додав при цьому, що з точки державного законодавства, російська церква може існувати в Україні, але він висловив думку, що віряни поступово переходитимуть у канонічну об'єднану українську церкву.

Нагадаємо, що 15 грудня у соборі Святої Софії у Києві відбувся Об'єднавчий собор Української православної церкви. На ньому духовенство обрало очільника Автокефальної православної церкви в Україні, який отримає Томос - ним став митрополит Епіфаній.

Двох ієрархів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Олександра і Симеона, які брали участь в Об'єднавчому соборі в Україні, російська церква поспішила визнати розкольниками і відлучила від церкви.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна