Глава МОЗ поділився планами щодо закупівлі додаткових апаратів ШВЛ

Україна планує закупити додаткові апарати штучної вентиляції легень, зокрема і в українських виробників
 

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, передає Depo.ua.

"На сьогоднішній день ми повністю забезпечені апаратами ШВЛ відповідно до сьогоднішнього стану. Маю на увазі кількість людей, які перебувають на ШВЛ, і сьогоднішні наші потужності. Але в той же час ми вважаємо, що потрібно готуватися до різного розвитку подій. І до тих 2 тисяч апаратів ШВЛ, які сьогодні знаходяться в першій хвилі (242 лікарнях), ми додатково закуповуємо обладнання", – сказав міністр.

За його словами, є домовленість з Європейським інвестиційним банком щодо використання кредитних коштів.

"Це додаткові кредитні кошти. Ці перемовини вело Міністерство розвитку територій разом з Міністерством охорони здоров'я. І на ці кошти ми плануємо закупити 838 апаратів ШВЛ", – зазначив Степанов.

Він також додав, що наразі фахівці із МОЗ тестують апарати ШВЛ українського виробництва.

"В той же час я вважаю, що ми повинні робити все для того, щоб розвивати власне виробництво. Дійсно існують декілька виробників. Ми у дуже стислі терміни проводимо тестування з фахівцями-анестезіологами для того щоб вони повністю відповідали нашим потребам. Впевнений, що ми знайдемо варіанти, щоб закуповувати апарати ШВЛ саме в українського виробника", – сказав очільник МОЗ. 

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що Україна отримала 35 млн доларів від Світового банку на боротьбу з COVID-19. 

Станом на ранок середи, 15 квітня, в Україні зафіксовано 3764 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. З них 108 людей померли внаслідок захворювання на коронавірус COVID-19, водночас 143 людини побороли цю недугу. 

За останніми даними, кількість випадків інфікування коронавірусом у світі сягнула більше 2 000 000

Як повідомив раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов, дві комісії – вірусологів та пульмонологів – перевірять стан забезпечення медичними засобами лікарень у регіонах та готовність медпрацівників до прийому хворих. Також буде детально вивчено кожен випадок смерті, щоб з’ясувати причини, особливо в областях, де рівень смертності надто високий.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme