Гібридні розваги: Чому 70 українських школярів повезли на екскурсію в Москву та Пітер

В Україні назріває скандал з приводу екскурсії на Росію українських школярів. Організатори підтверджують факт поїздки, а в Міносвіти припускають, що це все одно може виявитися фейком

Валентина Емінова
Головний редактор
Гібридні розваги: Чому 70 українських шк…

Днями в мережі з'явилася інформація про те, що 70 українських школярів поїдуть в Москву і Петербург для участі в навчально-освітній програмі Росспівробітництва "Здравствуй Россия!".

З огляду на те, що зараз відбувається між Росією та Україною це було дуже схоже на чергову брехню російських пропагандистів. Поїздка українських дітей до країни-агресора – хіба таке може бути? Хіба можна уявити, щоб радянські діти в 1943-му їздили на екскурсію до Берліна? Або американські діти в 1776 році в Лондон? Або англійські діти в 1760 в Париж? Як суспільство тоді поставилося б до такої "почесної освітньої екскурсії"?

Але в наші "гібридні" часи є люди, які вважають це за норму. Бо схоже на те, що ця інформація відповідає дійсності. Розповсюдив її сайт Російського центру науки і культури в Києві (далі - Центр), до повідомлення додається групове фото.

Якщо дивитися на фото цих школярів, можна побачити тінейджерів. Це не маленькі діти, яких оберігають від новин про війну і котрі не розуміють, що відбувається. Деяким з цих людей вже є 14 років. Як на Майдані-2004 так і на Майдані-2014 велика кількість їхніх однолітків вже виборювали свободу.

За даними Центру, це фото було зроблене 12 серпня, під час зустрічі "з групою українських школярів, які прямують до Москви і Санкт-Петербург" в рамках програми Росспівробітництва.

Серед 70 учасників поїздки - переможці міжнародних і всеукраїнських олімпіад і конкурсів з російської мови, історії та культури, активні учасники гуманітарних проектів представництва Росспівробітництва. Їдуть діти в супроводі викладачів російської мови та літератури з різних регіонів України.

В Російському центрі цю інформацію Depo.ua підтвердили, додавши, що поїздка вже відбулася і діти повернулися додому. Без ексцесів. Але розповісти, з яких само шкіл були учні і чи було це погоджено з навчальними закладами і Міносвіти відмовилися. Кинули слухавку.

Це скріншот з сайту Центру, розділ "о представництві"

Щоб ви трохи розуміли, про мету їхньої роботи.Вони проводять літні табори для українських дітей, кожного року возять їх на Росію по цій програмі "Здравствуй Россия" і організують літні мовні табори. Минулого року був з цього приводу невеличкий скандал.

А це новина про один з їхніх заходів

"Братовбивчої війни", георгіївських стрічок та "бандерівців" ми на їхньому сайті не знайшли. І то добре.

В Міністерстві освіти і науки України, куди Depo.ua звернувся за поясненнями, повідомили, що інформація (яка стала відомою чотири дні тому) ще перевіряється.

"Ми зараз розбираємося. Сьогодні буде якась остаточна заява, а поки що ми не можемо коментувати. Можливо, це взагалі просто фейк і частина гібридної війни", - розповіли в прес-службі

Раніше таких поїздок, за даними прес-служби Міносвіти, ніби-то не було, але "можливо, вони це робили самостійно", бо велика чисельність таких питань вирішується на місцях, місцевими органами управління освіти

І знову ж таки, з яких шкіл учні, які брали участь в екскурсії? Мали це погоджувати в Центрі з Міносвіти чи ні, адже місце поїздки, так би мовити, специфічне? На ці питання в міністерстві повідомити відмовилися, "щоб не спотворювати цю інформацію". Пообіцяли зробити офіційну заяву і дати оцінку тому, що відбулося, до кінця дня.

Але повернемося до Російського центру науки і культури в Києві. Сайт цієї організації цитує одну з вчительок російської мови і літератури однієї з київських шкіл – Анну Іванівну Новикову.

"Діти з нетерпінням чекали на цю поїздку, готувалися до неї: адже вони на власні очі побачать всесвітньо відомі історичні пам'ятки, відвідають численні музеї та цікаві виставки. Але важливо ще й те, що у них буде можливість зустрітися зі своїми однолітками з Росії та багатьох інших країн світу, розповісти їм про Україну, подружитися".

В Україні наразі десятки шкіл з російською мовою викладання. Невідомо, учні яких саме шкіл "з нетерпінням чекали на поїздку" на Росію. Мабуть, в цих школах не навчаються діти тих, хто воював чи зараз в АТО розгрібає наслідки російської агресії. І сироти тих, кого вбили, замордували, скалічили російські військові. І діти, в яких через окупацію Криму і російську агресію на Донбасі більше немає дому.

Мабуть, на виході зі школи їм зав'язують очі і заліплюють вуха, і в такому стані доправляють додому, де вони живуть як юний Будда до виходу в світ, в одній лише красі і злагоді, без контакту із зовнішнім середовищем.

Бо інакше ця поїздка не могла би відбутися. Інакше б ці діти, їхні батьки і вчителі, які це організували, згоріли б із сорому ще до посадки на потяг. Бо одна справа - любити, шанувати, плекати і вивчати свою рідну мову і рідну культуру, а інша – співпрацювати з країною, яка напала на державу, де ти живеш. Тим паче без особливої необхідності, якою є, наприклад, Мінські угоди.

Цього не розуміють ті, хто їздить відпочивати в окупований Крим, купує російські товари. Цього не розуміють такі як Лобода, Ані Лорак та Іван Дорн.

Не розуміють, що в цьому поганого і 70 українських школярів. Принаймні хочеться вірити, що вони справді не розуміють, що коять.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme