Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в "льотчика" Дейча

Depo.ua розпочинає спецпроект, в якому порівнюватиме заслуги справжніх Героїв України та сумнівних "героїв України"
Depo.Життя
24 березня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в "льотчика" Дейча
Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в "льотчика" Дейча

Матеріал перший про те, чи потрібна Георгію Гонгадзе така сама Зірка Героя України як і у Володимира Литвина, можна почитати тут.

Сьогодні – про Героя України, льотчицю Надію Савченко та "героя України", кримського політика Бориса Дейча.

Надія стала кавалером ордену "Золотої зірки" у 2015. Борис Давидович у 2013 – кавалером "Ордену держави". Перша нагорода дається за здійснення визначного геройського вчинку, друга — за визначні трудові досягнення.

Можливо, до 2013 року, коли Дейчу вручили героя, він чимало досяг, бо не будуть просто так людину називати "королем Судака" та "непотопляемым дедом".

Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в Дейча - фото 1

Але вже через рік після отримання найвищої державної нагороди України Борис Давидович Дейч цю країну зрадив.

Зануримося трохи в історію.

Розповідати, за що визнана Героєм Надія Савченко немає сенсу – про російську бранку, українську військову льотчицю Надю і її звитягу знають навіть учні початкової школи. А от про досягнення кримчанина Бориса Дейча можна й докладніше.

Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в Дейча - фото 2

Займаючи різні керівні посади з 1960 року, в 2002 він став головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а в 2006 – народним депутатом Верховної Ради України V скликання від Партії регіонів. Потім VІ, VІІ скликання (вже за мажоритаркою). Член групи з міжпарламентських зв'язків з Державою Ізраїль, з Японією, з Республікою Польща, з Російською Федерацією, з Об'єднаними Арабськими Еміратами, з Румунією, з Чеською Республікою.

Склав депутатські повноваження 27 листопада 2014 року у зв'язку із закінченням повноважень депутатів Верховної Ради України VІІ скликання. Зверніть увагу - він склав, а не його з ганьбою вигнали.  Рада навіть не проголосувала за дострокове складання Дейчем повноважень народного депутата – не набрали достатьної кількості голосів.

Героя України отримав 24 серпня 2013 року від Януковича. Взагалі, орденів і медалей в Дейча, мабуть, як і в самого Януковича. Навіть відзнака Головнокомандувача Військово-повітряних сил Збройних Сил України "Вишкіл, звитяга та відвага" є! І орденський знак "Слава на вірність Вітчизні" III ступеня.

Вірність? Україні, де він став нардепом? Криму, який є частиною України? Румунії, де він народився? За вірність якій Вітчизні??

"Борис Давидович Дейч — український політик, відомий своїми антиукраїнськими висловлюваннями, вчинками та українофобією. Підписав Звернення до польського Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом і проголосував за диктаторські закони 16 січня. 5 червня 2012 голосував за проект Закону України "Про засади державної мовної політики", який посилює статус російської мови". 16 березня 2014 активно підтримував здачу Криму Росії та проголосував на виборах до так званого Парламенту Республіки Крим".

Це з "Вікіпедії".

Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в Дейча - фото 3

А ось відео про те, як він голосує на сепаратистському "референдумі" у Криму, називає цю подію святом.

На засіданні сепаратистського уряду Дейч відверто заявляє, що голосуватиме за те, щоб Крим став російським.

І після цього має нахабність з'являтися у Верховній Раді, казати, що прийшов на роботу. Це літо 2014 року. І ніхто його не заарештовує.

Дейч схвалює приєднання Криму до Росії.

Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в Дейча - фото 4

Дейч засуджує санкції, введені проти Росії за анексію Крима

Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в Дейча - фото 5


14 грудня 2015 року розпочато збір підписів під електронною петицією до Президента України з вимогою позбавити Дейча звання Героя України і ордена Держави в числі осіб, які свідомо стали на бік держави-агресора, підтримали сепаратистські та окупаційні режими.

Герої та "херої": Чи потрібне Савченко звання Героя України як і в Дейча - фото 6

Але Дейч і нині там.

Відповідно до статті 16 "Позбавлення державних нагород" Закону України "Про державні нагороди України", позбавлення державних нагород може бути проведено президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом. 

Людина, яка не просто не є героєм України, а "зґвалтувала" це звання кількома неприродними способами, продовжує числитися не у списку кримінальників, а серед Героїв України, разом із Надією Савченко і Георгієм Гонгадзе.

Наявність Дейча серед переліку Героїв принижує саме звання Героя України та знецінює його.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя