Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка

Depo.ua продовжує спецпроект, в якому порівнює заслуги справжніх Героїв України та сумнівних "героїв України"
Depo.Життя
29 березня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка
Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка

Сьогодні – про Героя України, майданівця Сергія Нігояна та героя України, голову парламентської фракції "Опозиційного блоку" Юрія Бойка.

Нігояна нагородили орденом "Золота зірка" в 2014 році, посмертно. Бойка – "Орденом держави"("Зірку" дають за здійснення визначного геройського вчинку, а "Орден держави" — за визначні трудові досягнення) 22 серпня 2004 за "визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку атомної енергетики"

Подейкують, що за цими словами стоять отакі події.

Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка - фото 1

Сергій Нігоян - з родини вірменів, які переїхали до України з прикордонного з Азербайджаном села Навур, рятуючись від війни в Нагірному Карабасі. Вчився в Дніпропетровському коледжі фізичного виховання, але мріяв вступити до театрально-художнього коледжу та вивчитися на актора.

Якби не невідомий (досі невідомий) вбивця – країна могла б мати відомого актора…

Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка - фото 2

На Майдан він приїхав по секрету від батьків, був охоронцем, жив у наметах разом з протестувальниками з Львівщини та Івано-Франківщини, а також в Будинку профспілок. У грудні з Сергієм записали відео на фоні барикад, де він читає поему "Кавказ" Шевченка.

Приїжджав додому на початку січня, батьки вмовляли єдиного сина залишитися вдома, але Сергій не послухав. Він загинув 22 січня 2014 року від поранення, спричиненого свинцевою картеччю під час подій біля стадіону "Динамо" на Грушевського під час Революції Гідності.

На похорон зібралося понад дві тисячі людей. Труну опустили в могилу під гімн України.

Юрій Бойко - глава фракції "Опозиційний блок", колишній віце-прем’єр-міністр України. Політичну кар’єру розпочав у 2002 році з посади голови правління НАК Нафтогаз України. З серпня 2006 року – міністр енергетики в уряді Віктора Януковича, в 2012 його було призначено віце-прем’єром. 26 жовтня 2014 року обраний депутатом Верховної Ради України VІІІ скликання від партії "Опозиційний блок" (№ 1 у виборчому списку).

Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка - фото 3

Бойко безпосередньо причетний до появи "українсько-газпромівської" компанії "Росукренерго", яка контролювала левову частку вітчизняного ринку природного газу. Його називають бізнес-партнером Дмитра Фірташа та незмінним переговірником по газових контрактах з Кремлем.

Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка - фото 4


За часів, коли Юрій Бойко був керівником "Нафтогаз України", його неодноразово звинувачували в лобіюванні інтересів російських нафтокомпаній, наприклад, ТНК.

Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка - фото 5

Під час одного з ефірів Юлія Тимошенко показала документи, які нібито підтверджують факт, що Бойко був одним із засновників компанії RosUkrEnergo AG. Дана компанія була посередником і продавала з Російської Федерації в Україну російський газ.

Також Тимошенко звинуватила Бойка в тому, що він брав участь у створенні і реалізації шахрайської схеми, в результаті якої "зникло" вісім мільярдів кубічних метрів газу, який був поставлений "Газпромом".

У травні 2007 року Бойка звинуватили в тому, що він хоче довести до банкрутства обласні газорозподільні компанії (облгази), тим самим створюючи умови для монополізації ринку "Укргаз-Енерго" і RosUkrEnergo.

В 2012 році він став фігурантом тендерного скандалу з вишками для "Чорноморнафтогазу", коли дві морські бурові платформи було куплено за завищеною ціною у 400 мільйонів доларів кожна.

В ході журналістського розслідування з'ясувалося, що в результаті закупівель вишок для видобутку на Чорноморському шельфі нафти і газу, було вкрадено 360 мільйонів доларів. Юрій Бойко все заперечує і стверджує що не мав до цього ніякого відношення, вину його не доведено.

Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка - фото 6

Нардеп Микола Томенко повідомляє, що Юрій Бойко "активно виступав проти санкцій світової спільноти щодо Росії".

Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка - фото 7

В Інтернеті висить петиція про позбавлення Бойка звання Героя України.

Герої та "герої": Чи потрібне Нігояну звання Героя України як в Юрія Бойка - фото 8