Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора" Богуслаєва

Depo.ua продовжує спецпроект, в якому порівнює заслуги справжніх Героїв України та сумнівних "героїв України"
Depo.Життя
31 березня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора" Богуслаєва
Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора" Богуслаєва

Сьогодні – про Героя України, кібогра-медика Ігоря Зінича та героя України, гендиректора ВАТ "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва.

Ігоря Зінича нагородили орденом "Золота зірка" в 2015 році, посмертно. За свідченням кіборгів, лише за 16-19 січня він зміг врятувати від 50 до 70 бійців. У польових умовах проводив навіть реанімаційні дії, сам був поранений, але поле бою не залишав. Внаслідок другого підриву терміналу ДАП Ігор одержав смертельні травми.

Богуслаєва – "Орденом держави"("Зірку" дають за здійснення визначного геройського вчинку, а "Орден держави" — за визначні трудові досягнення) 19 січня 2000 року "за визначні заслуги перед українською державою в розвитку вітчизняного машинобудування".

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 1

Ігор Зінич загинув 20 січня 2015 року внаслідок підриву нового терміналу ДАПу.

Заключна хвиля протистояння в аеропорту почалася після Різдва: масовані артилерійські удари, танкові атаки. 13 січня бойовики висунули кіборгам ультиматум – або залишити аеропорт, або загинути.

Кіборги обрали бій. 19 січня відбувалися особливо запеклі бої на території аеропорту: термінал, де знаходилися бійці, прострілювався з усіх сторін, поранених було дуже багато.

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 2

Ігоря не дарма в армії називали "Псих" - він був дуже сміливий. Вирішив залишатися, доки не вивезуть останнього хворого бійця, сам також був поранений. У польових умовах проводив навіть реанімаційні дії. Наприклад, одному з кіборгів, якому від пострілу з РПГ відірвало руку та відірвало нижню щелепу "Псих" вставив трубку та з помічниками дві доби боровся за його життя. Домовилися навіть з росіянами про тимчасове перемир'я — аби пораненого в лікарню довезти.

Спроби вивезти бійців були 19 та 20 січня, але ворог не дав можливість під'їхати транспорту, дорога прострілювалася, машини горіли. У ніч на 20 січня сепаратисти з трьох сторін замінували новий термінал і по черзі почали підривати, так, що всі, хто ще був живий, зібралися в одному місці. Тоді стався четвертий вибух.

З 20 січня зв'язок із Ігорем Зіничем перервався.

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 3

Йому було 26 років, фельдшер швидкої допомоги. У 2011 році після строкової повернувся до рідного селища та пішов працювати фельдшером в Рокитнянську центральну районну лікарню. Він заїхав на територію Донецького аеропорту 17 грудня 2014 року у складі 3-го батальйону 80-ї окремої аеромобільної десантної бригади.

В’ячеслав Богуслаєв – до березня 2013 гендиректор ВАТ "Мотор Січ". Пройшов шлях від простого слюсаря до генерального директора одного з найбільших у світі підприємств зі створення, випробування і супроводження в експлуатації сучасних, надійних авіаційних двигунів, які складають конкуренцію передовим виробам провідних фірм світу.

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 4

В 99 році - довірена особа кандидата у президенти України Кучми, у 2004 році – довірена особа кандидата у президенти України Януковича. Народний депутат України чотирьох (3 2006 по 2014) скликань від Партії регіонів.

Журнал "Forbes" 2012-го року оцінив статки червоного директора у $ 319 млн, 24-е місце в Україні. Червоними директорами стали називати когорту керівників нових гігантів соціалістичної економіки, які постали на пустому місці. Напринікці 1980 — 1990 років так стали називати директорів підприємств, які отримали свої посади за часів СРСР.

Згодом червоні директори поступово ставали фактично їх власниками. За часів Незалежності деякі з "червоних директорів" стали олігархами.

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 2


Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони (з 04.12.2014).

А потім цей член комітету з питань НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИ розповів, що аж ніяк не хоче припинити виготовлення моторів для російських гвинтокрилів.

Богуслаєв був проти припинення торгівлі з Росією. Називає події в країні "неприємним випадком" та "непорозумінням".

"Цей сьогоднішній неприємний випадок не повинен відбиватися на моїх токарях і фрезерувальниках. Це що - мій технолог і прибиральниця, яка заробляє лише дві тисячі гривень, винні, що Крим віддали? Потерпіть, будь ласка, все пройде. І я сам переконаний, що всі непорозуміння пройдуть, тільки треба потерпіти", - впевнений він.

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 3

Заборону торгувати з Росією вважає зайвою, каже "потрібно розвивати взаємини з Росією" і "не вставати в позу ображеного хлопчика". Це при тому, що він сам впевнений – збитки від припинення торгівлі з країною агресором його підприємство не вб'ють.

"У Росію ми вантажимо на 300 мільйонів доларів, на інші напрямки - на 700 мільйонів. Але з 300 мільйонів щось я податок вже не заплачу. Ми не станемо ніколи, це смішно" – каже він.

Потім стало відомо, що Богуслаєв може перевезти виробництво моторів в іншу країну

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 4

Далі – більше. В листопаді 2015 з'явилася стаття, в якій наводилися дані про те, що "В’ячеслав Богуслаєв та його "Мотор Січ" продовжують обслуговувати інтереси Росії, ба навіть не просто Росії, а авіапарку президента РФ? 19 листопада 2015 року менеджмент "Мотор Січі" підтвердив факт ремонту двигунів для літаків Путіна, і, схоже, не відчув від цього зізнання жодного дискомфорту".

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 5


І от ще ну дуже цікава публікація про те, чому "терористи у Сніжному з'явились негайно після відвідування Москви Директором Мотор-Січі Богуслаєвим у кінці травня"

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 6


У Богуслаєва вимагали прибрати цю статтю з сайту, тому що "Высказывания автора статьи не имеют ничего общего с действительностью, а так же необоснованно наносят урон репутации Герою Украины, Президенту АО "Мотор Сич" Богуслаеву В. А".

"Візит в кінці травня 2014 року Президента АТ "Мотор-Січ" Богуслаєва в Москву, столицю країни, яка окупувала частину території України, не має нічого спільного з дійсністю? Або не відповідає дійсності той факт, що Герой України, президент АТ "Мотор-Січ", замість того, щоб евакуювати стратегічно важливе виробництво зі Сніжного, захистити від російських терористів, полетів в Москву на літаку АТ "Мотор Січ" на дуже важливу зустріч?" – відповів автор.

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 7

Богуслаєв - один зі співавторів звернення депутатів від "Партії регіонів" і КПУ до польського Сейму щодо визнання Волинської трагедії геноцидом поляків. Звернення з проханням "визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів" було підписано 148-ма народними депутатами України в червні 2013 року. Автори звернення переконані, що вживання терміну "геноцид" стосовно Волинської трагедії не спричинить жодних непорозумінь в польсько-українських стосунках.

19 липня 2013, за даними української "Вікіпедії", набуло поширення відео зняте в одному з московських нічних клубів Інтернет каналом "В клубє", де 74-річний нардеп перебуває в компанії 21-літньої дівчини, котра поклала руку йому на геніталії. Щоправда, відео не знайти, є тільки фото.

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 8

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 9

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 10

І от вам ще, що називається, "гол в роздягальню" – про те, як герой України заборонив в себе на підприємстві українську мову

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 11

Герої та "герої": Чи потрібне кіборгу Зіничу звання Героя України як у "червоного директора"Богуслаєва - фото 12