Геращенко пропонує створити парк "Холодний Яр" на Черкащині

У Черкаській області треба створити Національний парк "Холодний Яр"
Depo.Життя
19 жовтня 2016 10:42
ФОТО: depo.ua

Про це на свїй сторінці у Facebook написала перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, передає Depo.ua.

"Це дуже важливо! Апеляційний суд нарешті повністю реабілітував засуджених Совєтами отаманів Холодного Яру. Це важливе рішення з точки зору історичної справедливості. Тепер для черкаської і чигиринської влади справа честі - створити на місці історичних подій Національний парк " Холодний Яр", що сприятиме розвитку туризму в регіоні і вивченню українцями та нашими гостями правдивих і великих сторінок історії України", - написала перший віце-спікер.

Реабілітація холодноярських отаманів важлива для  Геращенко і в особистісному вимірі як для черкащанки.

"Мої родичі жили в Медведівці і Мельниках, моя двоюрідна сестра - з родини братів Чучупак", - зазначила вона.

Водночас вона зауважила: "дуже соромно і гірко", що деякі місцеві чиновники, особливо на районному рівні, в тому числі члени БПП, не просто саботують цю ініціативу, а блокують її, та ще й накручують проти Національного парку місцевих жителів.

"Навіщо місцеві чиновники і депутати всіх мастей місцевих рад це роблять? Відповідь одна - ліс залишається їх угіддями, де можна красти, вирубувати, смітити, перетворюючи його на занедбану територію. Тим часом через таких горе-чиновників і депутатів Україна залишається аутсайдером в Європі по кількості Національних парків і заповідників. Хіба ті, хто нищать Холодний Яр, гідні пам'яті великих отаманів?" – зазначила перший віце-спікер.

Нагадаємо, що Апеляційний суд Київської області 18 жовтня реабілітував холодноярських отаманів, які боролися за незалежність України і загинули під час спроби втечі з Лук'янівської в'язниці – Ларіона Загороднього, Мефодія Голика-Залізняка, Дениса Гупала, Юрія Дроботківського, козаків Олексія Добровольського, Тимофія Компанійця, Івана Ляшенка, Василя Ткаченка, члена Холодноярського повстанського комітету Григорія Яковенка, Костянтина Здобудь-Волю та Леоніда Мушкета.

Холодноярська Респyбліка існувала з 1919 по 1922 роки на землях у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Чигиринський район Черкаської області).  

А 2 лютого 1923 року холодноярців радянська влада засудила до розстрілу. 9 лютого 1923 року о 8.30 у Лук'янівській в'язниці м. Києва засуджені підняли повстання, захопили 14 рушниць із набоями та іншу зброю. Майже чотири години серед Києва точився бій, під час якого повстанці загинули.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя