Гарячі тури і квитки зі знижками: Як шукати і що треба знати, щоб не переплачувати

Гарячі тури і квитки на літак всього за кілько євро розпалюють ваш апетит до подорожей і завдяки ціні виглядають дуже спокусливо. Але є ризик, що зрештою доведеться заплати стільки ж, скільки за звичайний тур або квиток, чи навіть більше

Олена Міловідова
Тревел-блогер, журналіст-міжнародник
Гарячі тури і квитки зі знижками: Як шук…

Розповідаємо, як і де шукати класні тури та квитки задешево і на що слід звернути увагу, щоби не переплачувати.

Звідки беруться знижки на авіаквитки та тури

Акції та термінові тури слід розрізняти. Акції зазвичай бувають на готелі та авіаквитки заздалегідь. А термінові тури – це власне ті, які не продалися з певних причин та вимагають від вас бути легкими на підйом. Ще одна категорія турів – відмовні, коли хтось з туристів захворів, наприклад на ковід, та має сплачувати штраф за відмову від поїздки – в таких випадках йому буває вигідніше продати тур "на завтра" за півціни, і повернути собі хоч частину коштів.

Як шукати гарячі тури

По-перше, всі турагенти беруть тури в одних і тих самих туроператорів, і знижки можуть робити лише граючись своїм відсотком з продажу.Тому не має особливого сенсу слідкувати за кількома агенціями, важливо лише з ким з туреоператорів вони співпрацюють, адже системні знижки на тури роблять туроператори. Вони заздалегідь викупають готелі з великими знижками, як і чартерні рейси. І коли не заповнюються їхні літаки або готелі, щоб не залишися в мінусі (адже кошти проплачені та заморожені ще до початку сезону) туроператор продає певні тури з великою знижкою. Навіть по собівартості. Для нього це часткове повернення інвестиції, а для вас - можливість вхопити класний тур задешево. "Горіти" тури починають зазвичай за два тижні. І не завжди зрозуміло – така велика знижка дається через пусті крісла в літаку чи через пусті номери, тут варто розпитати турагента. Якщо пустий готель - це має вас насторожити. Можливо, він має погані відгуки та не користується попитом. Але іноді готелі залишаються нерозпроданими випадково. Саме такими випадками і хваляться потім друзі, що жили за три копійки в класному готелі.

Але на то вони і випадковості, що трапляються рідко.

Часто гарячими турами називають ті, які просто потрібно продати, та за які додаткову промоцію платить готель. Тож не полінуйтеся порівняти ціну на обраний готель за інший період, а також пам’ятайте, що дешевих турів на Новий рік не існує, як і Діда Мороза. Всі ціни автоматично ростуть порявняно з несвятковими на 20-50%.

Щоб аки отримати те саме, але дешевше, слід:

  1. Шукати тури на нестандартні дати за день-два до початку канікул або навпаки після. Та ще й з нічними вильотами - мало хто хоче летіти в новорічну ніч. Якщо вам це норм, можете непогано зекономити.
  2. Підписатися на розсилки певних напрямків\ туроператорів\ агенцій. Або шукати за параметрами ціни на звичайних сайтах-агрегаторах турів.  Іноді у туроператора можна натрапити на промотури на запуску нових напрямків або готелів.

Читайте також: Новорічні тури Україною: ТОП-5 прикольних ідей на два-чотири дні

Як зекономити на авіаквитках

Тарифи складаються з цілком розрахованих витрат. Але авіакомпанії для того, щоб прорекламувати себе та нові напрямки часто запускають акції з квитками по 9 чи 10 євро. Щоб їх не пропустити, підпишіться на новини авіакомпаній, які літають з вашого міста за потрібними напрямками або на сервіси типу kiwi чи tripmydream – їх зараз просто сила силенна. Ви можете обрати кілька напрямків та дат і налаштувати повідомлення про зміну ціни або акції.

Ще один спосіб впіймати дешеві квитки – використовувати у пошуку функцію "будь-куди" і просто переглядати ціни на карті. Раптом ви надихнетесь ціною і отримаєте неочікувану відпустку у країні, якою могли б і не поцікавитись за звичайних умов?Також можна підписатися саме на новини компаній лоукостерів:  Wizzair, Ryanair, SkyUp, LOT тощо.

Після того як ви знайшли квитки через сервіс, порівняйте ціну з сайтом самої авіакомпанії. Часто буває все-таки дешевше купувати у самого авіаперевізника, без посередників. Акції та розпродажі влаштовують не тільки лоукостери, але й звичайні авіакомпанії. Умови таких квитків часто бувають обмеженими: наприклад, його можна використати починаючи з певної дати, через кілька місяців. А зміна дати – це додаткові кошти. Розрахунок простий: люди зваблюються ціною, купують багато квитків за принципом майже лотерейних. Хіба вам не гріло б душу, що у вас лежить квиточок до Парижу на наступні півроку? При цьому вірогідність,що покупець зможе полетіти саме у той день невисока, отже він доплатить за зміну дати і вуаля — отримає квиток за стандартною ціною або й трохи вищою. Таким чином авіакомпанія стимулює ранній попит на рейси, що відбудуться не скоро, а на найближчі рейси квитки і так продадуться.

Що варто знати ще? Акції з дешевими квитками мають одну мету – привернути вашу увагу. Далі ж при бронюванні ви можете побачити, що зворотній квиток коштує вже втричі дорожче, а за багаж треба доплатити ціну вдвічі більшу ніж квиток. Така сама історія часто відбувається з милями, за які ви намагаєтесь купити квитки: система просто каже, що квитків на зворотній рейс немає, спонукаючи вас замість використання всіх бонусів знов їх накопичувати, а якщо ви спробуєте звичайний пошук за гроші – о чудо, з’явились вільні місця. Тому холодна голова та розрахунок – це ваші найкращий помічник при пошуку "гарячих пропозицій" на ринку турпослуг.

Читайте також: Як дурять туристів в різних країнах: Лайфхаки для самозахисту

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme