Ганс Крістіан Грам: Чому Google присвятив йому дудл

Google випустив дудл до дня народження данського бактеріолога Ганса Крістіана Грама, який розробив метод фарбування бактерій

Ганс Крістіан Грам: Чому Google присвяти…

Сьогодні виповнюється 166 років від дня народження бактеріолога Ганса Крістіана Грама, саме тому Google присвятив дудл відомому вченому, передає Depo.ua.

На дудлі можна зображений вчений і мікроскоп. Створив малюнок данський художник Міккела Соммера.

Світову популярність йому принесла розробка способу фарбування бактерій. Згодом метод грав головну роль в їхній класифікації. Цей метод застосовується до сьогодні у лабораторних дослідженнях для ідентифікації та класифікації різних типів бактерій.

Довідка. Ганс Крістіан Грам народився в Копенгагені 13 вересня 1853 року. Закінчив магістерську школу в Копенгагенському університеті в 1878 році і почав вивчати бактеріологію і фармакологію, передають "Факти".

Під час роботи в лабораторії німецького мікробіолога Карла Фридленде, Грам помітив, що обробка мазка бактерій кришталевим фіолетовим барвником, йодом і органічним розчинником, дозволяє виявити розходження в структурі та біохімічній функції різних проб бактерій.

Про це він написав у науковому журналі в 1884 році. Тоді з’явилися терміни грам-позитивні і грам-негативні бактерії.

Грам-позитивні бактерії під мікроскопом фіолетові, оскільки їх клітинні стінки настільки товсті, що розчинник не може проникнути в них, тоді як грам-негативні бактерії мають тонші клітинні стінки, що дозволяє розчиннику вимити барвник.

Відтак стало легше виокремити пневмококи, які можуть викликати багато захворювань, їх класифікують як грам-позитивні.

У своїй публікації Грам також залишив скромну нотатку: 

"Я опублікував метод, який, я усвідомлюю, наразі є дуже несправним і недосконалим. Однак я сподіваюсь, що в руках інших дослідників він виявиться корисним".

Очевидно Ганс Крістіан Грам і не сподівався, що цей простий тест набуде такого широко застосування. Сьогодні метод "фарбування за Грамом" одна з найкорисніших фарбувальних процедур у лабораторних дослідженнях в мікробіології... вже понад століття.

Нагадаємо, Сезарія Евора стала героїнею дудла Google.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook