Краватка: як вибирати, з чим і куди вдягати

Елегантність ділового образу чоловіка багато в чому залежить від правильно підібраної краватки

Краватка: як вибирати, з чим і куди вдяг…

Директор із закупівель шопінг-клубу LeBoutique Катерина Коптєва розповіла ДеПо, яких правил необхідно дотримуватися при виборі цього аксесуара.

1. Базові правила. Підбирати краватку слід у тон костюму, але обов'язково трохи світлішу за нього і темнішу за сорочку. Чим темніша краватка, тим вона офіційніша. З діловим костюмом найкраще виглядатимуть однотонні краватки або в дрібну ледь помітну цяточку. Величезне значення має матеріал краватки - ідеальним вибором буде шовк. Також не слід забувати, що по довжині краватка повинна діставати до середини пряжки ременя і не бути занадто вузькою. Якщо ви вибрали костюм-трійку - краватка не повинна виглядати з-під жилета.

2. Краватка для офісу. Для суворого дрес-коду можна вибирати краватку з дрібним малюнком на однотонному фоні. Найбільш популярною сьогодні є краватка в діагональну смужку. Для офісу найкраще вдягати краватку з вузькими смужками в не більше ніж трьох кольорах. Добре підходять для роботи і моделі з дрібними геометричними малюнками, наприклад - гусяча лапка, зигзагоподібні смужки, квадрати. Але якщо малюнок є на сорочці, то краще зупинити свій вибір на однотонному аксесуарі. Найбільш популярні та універсальні кольори краватки - сірий, синій і безліч їхніх відтінків. Для офісного образу підходить краватка як з натурального або штучного шовку, так і лляна або вовняна. Останній варіант гармонійніше виглядатиме з твідовим костюмом, ніж шовкова.

3. Сучасні тенденції. Якщо казати про те, які фактури і матеріали зараз у моді, то тут величезна різноманітність. Крім класичних шовкових, популярні також бавовняні, лляні, вовняні краватки і навіть шкіряні або трикотажні ручної в'язки. Експериментувати можна і з довжиною краватки - у повсякденному стильному образі краватка може бути набагато коротшою за традиційну. Під впливом захоплення естетикою 60-х років у моду повернулася вузька краватка, так звана «краватка-оселедець». Така модель добре поєднується практично з будь-яким одягом, чого не скажеш про класичну краватку. У тренді у молоді сьогодні яскраві тони, насичені малюнки і живописні принти, а також краватки-метелики. Різке зростання популярності національної символіки та етномотивів не оминуло й аксесуари. Краватка з традиційною українською вишивкою може бути чудовою альтернативою вишиванці. Ось тільки в жодному разі не можна надягати її поверх вишитої сорочки.

4. Відповідність приводу. Важливу роль у виборі краватки відіграє не тільки стиль або костюм її власника, а й сам захід, до якого він готується. Наприклад, для нареченого на весіллі, який вибрав класичний костюм, безпрограшним варіантом буде елегантна краватка в діловому стилі. Вона може бути трохи ширша або вужча за традиційну, також можна пограти з кольором. Якщо костюм вибраний у яскравому або незвичайному кольорі, краватку можна підібрати в тон. Можна також зупинити свій вибір на краватці-метелику. Останню, до речі, не рекомендуємо підбирати для випускного балу. Для такого заходу краще вибрати краватку середнього розміру або вузьку. Не варто надягати занадто яскраві моделі, але також і занадто офіційні.

5. Краватка для жінок. Краватка давно вийшла за рамки поняття суто чоловічого аксесуара і сміливо доповнює жіночі образи. Сьогодні в жіночій моді домінують широкі моделі і краватки-метелики. Краватка є стильним доповненням жіночого костюма, виконаного в чоловічому стилі. У повсякденному вбранні можна використовувати краватку в тон одягу, а для урочистого заходу вибрати краватку з атласу або тканини з блиском. Жіноча краватка, прикрашена брошкою, додає образу витонченості. Не бійтеся експериментувати з кольорами і малюнками - сьогоднішні модні тенденції дозволяють не обмежувати свою фантазію.

6. Як уникнути помилок. Краватка, як і будь-який інший аксесуар, завжди повинна відповідати стилю, одягу, заходу і віку людини, яка її одягає. Краватка помітного кольору не підходить до ділового костюма і для офіційних зустрічей, а також для офісного дрес-коду. Для публічних виступів не рекомендуємо вибирати краватки яскравих тонів, оскільки вони відволікають увагу слухачів. Популярні останнім часом краватки з кумедними принтами і мультиплікаційними малюнками допускаються тільки на домашніх святах або вечірках у колі близьких друзів. Краватки екстравагантних кольорів є перевагою молодості, у літньому віці чоловік у такій краватці може виглядати безглуздо. Не слід комбінувати строкату краватку з сорочкою або піджаком, на які нанесений малюнок, а у випадку з сорочкою в клітинку від краватки краще взагалі відмовитися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme