Галина Плачинда: Про електоральний майдан, брехню Кличка та звільнення журналістів

Галина Плачинда - журналістка, письменниця, блогерка, громадська діячка п`ять років брала інтерв’ю в тих, кого сміливо можна назвати совістю нації, аби з’ясувати, чого в нашому житті більше – зради чи перемоги
 

Галина Плачинда: Про електоральний майда…

Блаженніший Любомир Гузар, патріарх Філарет, Герой України Левко Лук’яненко, дисидент Семен Глузман, академік Іван Дзюба, письменник Юрій Мушкетик, актор Богдан Бенюк, фронтмент рок-гурту "Кому вниз" Андрій Середа, карикатурист Жора Ключник та багато інших яскравих особистостей сучасності разом з Галиною Плачиндою розмірковували над цими питаннями.

Намагалися зрозуміти, чому українське суспільство двадцять вісім років поспіль обирає спритників, а не достойників? Чому після сліпучих спалахів Майданів настає морок збайдужіння та зневіри? Чи достойна Україна стати частиною цивілізованої Європи та чи можливий проросійський реванш після п’яти років війни та тринадцяти тисяч загиблих від куль ворогів? Ці неоднозначні, контраверсійні та подекуди скандальні розмови вилились у книгу. То ж перемога чи зрада? Дізнайтеся з інтерв'ю Галини Плачинди Depo.ua

Пропонуємо вам нарізку з найяскравіших епізодів, а в кінці цього тексту ви знайдете відеозапис усієї розмови, без купюр.

Про розкіш говорити правду

"Це був постмайданний період життя нашої країни. В дуже багатьох людей було дуже багато питань і вони не зменшувалися. Тому що сподівання, надії і мрії, плани мільйонів українців все ще не реалізовувалися в цій державі. Наш інформаційний простір поступово перетворювався на інформаційний шум, технічно зманіпульований, з різноманітними вкидами і спецефектами. Середньостатистична людина не могла зорієнтуватися і зрозуміти де правда, де фальшивка. В мене було так само багато питань, на які я не мала відповіді. І тому я вирішила говорити з людьми, яким я довіряла, яким я вірила і розуміла, що вони не будуть брехати і маніпулювати. Тому що вони вже достатньо пожили і побачили в цьому світі, аби мати розкіш говорити правду".   

"В Україні все буде зашибісь!"

"Говорилося багато, довго, важко. Про різні погані, нехороші речі, важні і неприємні. Іноді - по 2-3 години. І кінець кінцем я задавала питання: "В яких кольорах ви бачите майбутнє України?"

Про те, як Олесь Доній радив придивитися Україні до Ізраїлю

"Розхожа теорія про те, що народу треба 40 років, які Мойсей водив і ми повинні ходити… Вибачте.  І Олесь Доній сказав: "Люди добрі, подивіться на Ізраїль сьогоднішній. Це нащадки тих дітей Мойсея, які зробили свою державу за якихось 15-20 років. Вони нікуди нікого не водили. А просто робили в оточенні дуже потужних ворогів і зробили міцну заможну державу".

Книга за 200 тис. грн і супер-бізнес на видавництві

"Ситуація з книговиданням – це дуже цікава тема. Не буду озвучувати всі нюанси цього процесу. Скажу лише, що це дуже вигідний бізнес, навіть якщо почую критику на свою адресу. Я в цьому переконалася. Так, мені дали гроші на видання цієї книги і я не можу назвати цю людину. Але я зтикнулася із тим, що вартість книги варіювалася у кілька разів – від 50 до 200 тис. грн".

Як свобода слова трансформється в трафік 

"Ці інтерв`ю дуже популярні в інтернеті, тому що були абсолютно не цензуровані ні ким. Я хочу подякувати ресурсу, з яким я співпрацювала, за абсолютне невтручання. Мені дали абсолютний карт-бланш і нікто не цікавився в кого я буду брати інтерв`ю, не вимагали тексти на попереднє погодження. Я навіть не знаю видання, які в такому режимі можуть співпрацювати із журналістами. В свою чергу невеличкий сайт отримав гідний трафік – біля кожного матеріалу стояли лічильники. Коли цифри досягали до 200 тисяч переглядів, я зрозуміла, що людям цікаво те, що ми говоримо".  

"Я не пес демократії і не писала на заборі "Петя дурень"

"Я вчилася на факультеті журналістики і наш декан Анатолій Захарович Москаленко, світла йому пам` ять, казав нам завжди, що журналісти – це не пси демократії, вони не критикують владу, вони чесно і об`єктивно її висвітлюють. Якщо влада робить щось не те, треба весь час правдиво про це писати. І це не є огульна критика. Я ж не писала на заборі "Петя дурень". Я говорила про це з людьми, яких вважаю інтелектуалами, мислячими, аналізуючими. І моєю метою не було очорнити діючого президента, а, можливо, допомогти йому зрозуміти де він стратив".

Не голосувала за Зеленського і не знає чи то зрада, чи то перемога

"Я не голосувала за президента Зеленського і мені треба певний час аби картинка вималювалася. Я не хочу уподібнюватися фейсбук-спільноті і писати пластмасові пласкі гасла. Я не відчуваю, що все пропало, а стосовно того чи вийде Україна з-під контролю транснаціональних космополітичних угрупувань, то ж не Зеленський її під той контроль загнав, вона перебувала під ним з часів розпаду Радянського Союзу. "

Електоральний Майдан або феномен виборів

"Чиновники навчилися дивитися крізь тебе. Скільки у нас було всіх акцій проти забудови на Чоколівському сквері, ми ходили з транспарантами від Софії Київської до скверу, бігали в Київраду на засідання земельної комісії з пікетами та транспарантами, організовували сюжети. Ну і що? На нас дивилися як на мурах, які копошаться внизу… Чому стався весь цей електоральний майдан (а я вважаю вибори електоральним майданом), чому люди взяли і віддали 73% голосів аби тільки прибрати людей, які дивляться крізь тебе! Я це відчула на собі, і це призводить до такого вигоряння, до такої "безнадьоги"!

Галина Плачинда про те, як їй брехав мер Кличко, дивлячись прямо в очі

"Не можна брехати людям, дивлячись їм в очі. Ми коли стояли під Сінним і блокували в`їзд на будівельний майданчик, приїхав Кличко, такий красивий, і, дивлячись мені в очі, брехав. Скільки ж можна брехати людям! Не можна 30 років брехати людям! Мовляв, так, ми розберемося. Мова йде про руйнування Сінного ринку, унікальну місцевість в Києві і я не проплачений активіст, я там живу. Все проходило на моїх очах. Про те, що всі норми будівельні були попрані годі й говорити, про це говорилось роками. Приїжджав Кличко в отченні двох десятків камер, погрожував пальчиком і обіцяв розібратися. Це будівництво розпочалось знову за якийсь місяць. Чи є ще надія? Сінний вже все! За сквер будемо стріляти! В неправовій державі не можна боротися з негідниками правовими методами!".

Плачинда про те, чому Іванов залишився без роботи, а Дроздов пішов з Zik.ua

"І Сергій Іванов, і Остап Дроздов, які були моїми героями, були вимушені піти з роботи, тому що вони не перестали критикувати нинішню владу, як і критикували попередню. Тобто я зробила правильний вибір – в цих людей принципи привалюють в їхній шкалі цінностей, принципи порядності і чесності. Дроздов не залишився на Zik.ua, а Іванов не зміг відмовчуватися про трабли нової влади і так само залишився без роботи".  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"