ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гадання на Катерину: Як потрібно ворожити на нареченого

Святу Катерину вважають покровителькою шлюбу, жінок, а особливо - наречених. У цей день наші пращури ворожили на судженого

Depo.Життя
7 грудня 2018 00:55
ФОТО: depo.ua

Depo.ua розкаже про гадання на Катерину.

День святої Катерини: Як гадати на судженого

Перед світанком дівчата зрізали вишневі гілочки і вдома ставили їх у воду. Якщо гілка розпускали до Маланки (14 січня) це обіцяло швидке заміжжя.

Відзначимо, що хлопці теж робили подібну маніпуляцію. Чим пишніше цвіла гілочка у хлопців, тим красивіше повинна була бути їхня дружина.

Перед сном наші предки клали листочки з різних дерев під подушку. Серед них обов'язково повинен був бути яблуневий - символ невинності. Лягаючи спати, дівчина читала молитву, аби доля була милосердною над нею, а вранці просила найменшого з родини хлопчика витягнути один з листочків, який витягне, за того і заміж вийде. Якщо випаде яблуневий - ще рік в дівках ходити буде.

Рано вранці дівчина йшла до криниці, щоб дізнатися свою дівочу долю, і заглядала в неї, дивлячись на своє відображення. Якщо в криниці вода спокійна була, значить незабаром вийде заміж. А якщо відображення в воді щербате, вода неспокійна - значить ще потрібно почекати із заміжжям.

В кінці вечора Дня Катерини кожна по черзі виносила на подвір'я миску з вечерею, загорнуту в новий рушник і кликала "Доля, прийди до мене вечеряти!", якщо відгукувався ранковий півень, то дівчина вийде заміж в цьому році.

Увечері, в День Катерини, бажаючі поворожити дівчата можуть підійти до вікон одного з сусідніх будинків, щоб послухати, про що говорять там господарі. Їх слова в цей день можуть допомогти їм визначити свою долю.

Ворожіння по каблучці, стрічці, хусточці і хресту. Всі ці речі розкладають на столі і кожну накривають який-небудь посудом, щоб бажаючі поворожити дівчата не змогли побачити що де. Після цього дівчата підходять по черзі і вибирають один з предметів наосліп. Каблучка означатиме заміжжя, хусточка - позашлюбну вагітність, стрічка - що ще рік вона не зможе вийти заміж, а хрест означає смерть, передає "Обозреватель".

Ворожіння по крупі: таке ворожіння використовували, щоб визначити, наскільки багатий чи бідний майбутній наречений. Для цього потрібна лише якась досить глибока ємність і крупа, в яку кидають що-небудь золоте, що-небудь срібне і що-небудь залізне. Від того, який саме метал вдасться витягнути з крупи наосліп, залежить достаток майбутнього нареченого.

В день Катерини дівчина на виданні опівночі несла на найдавнішу родову могилу пучок безсмертника, щоб її доля не вмерла. Також дівчата приносили "жертву тополю": накидали на гілки вишивану хустину, щоб вдовою не залишитися. Близько ікони св. Катерини матері запалювали три свічки, "щоб навіки не буде переривався

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя