ФСБшники призначили Умерову три експертизи

У рамках розслідування справи заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова ФСБ призначило три експертизи, в тому числі психіатричну
Depo.Життя
21 червня 2016 09:36
ФОТО: depo.ua

Про це Умеров повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна", передає depo.ua.

"Ця справа дивно проходить. 12 травня порушили кримінальну справу щодо конкретного епізоду - це телевізійна програма 19 березня на кримськотатарському каналі ATR кримськотатарською мовою. Враховуючи, що ні слідчий, ні його начальник не володіють кримськотатарською мовою, вони змушені працювати через переклад. Який переклад зроблено: якісний чи неякісний, правильний чи неправильний, я досі не знаю, бо мене з цим перекладом ще не ознайомили. Зате встигли призначити три експертизи: це фотопортретна, я це був, чи не я; лінгвістична: чи те я говорив і чи був заклик; і ось тепер психіатрична: чи я при своєму розумі", - розповів Умеров.

За його даними, адвокат Марк Фейгін готує документи на в'їзд до Криму, і після цього буде обговорюватися тактика і стратегія захисту.

Нагадаємо, Умерову пред'явили звинувачення за ст. 280.1 КК Росії - публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії.

У тексті звинувачення зазначено, що Умеров 19 березня 2016 р. в ефірі телеканалу ATR говорив про необхідність повернення Криму і Донбасу під юрисдикцію України. Тому слідчий ФСБ визнав це діями, спрямованими на порушення територіальної цілісності Росії.

12 травня Умерову вручили підписку про невиїзд. Так звана "прокурор Криму" Наталія Поклонська повідомила, що проти нього порушили справу.

20 червня один з адвокатів Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що взявся за захист Умерова.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя