ФСБшники опублікували відео допиту третього "кримського диверсанта"

ФСБ оприлюднила відео допиту третього "агента Головного управління розвідки Міноборони України" Рідвана Сулейманова
Depo.Життя
12 серпня 2016 19:23
ФОТО: depo.ua

Відео опубліковано на телеканалі "Росія 24", передає depo.ua з посиланням на Медіазону.

26-річний громадянин України Ридван Сулейманов на відео стверджує, що восени 2015 року він був завербований як агент ГУР України. Вербував його якийсь Павло Миколайович, який дав йому завдання "збирати на території Криму військову інформацію".

Сулейманову пропонувалося влаштуватися на роботу в аеропорт або на залізницю, отримавши в Криму паспорт РФ. За свою роботу він отримував грошову винагороду. Спілкувалися вони з куратором по мобільному телефону і месенджер Line.

Крім того, він повинен був "закласти в заздалегідь вибране місце" муляж вибухового пристрою, зателефонувати в поліцію, подивитися, як будуть діяти правоохоронні органи, і сфотографувати це. 29 липня Сулейманов, як він каже, підібрав на автовокзалі та в аеропорту Сімферополя чотири місця для закладки вибухівки та відправив їх опис куратору. 30 липня він заклав муляж бомби і за надісланою йому Павлом Миколайовичем конференцзв'язку зв'язався з поліцією.

"Я Ахмед Карімов, сьогодні ми з братами переходимо з малого на великий джихад, рівно о 12 годині ми висадимо аеропорт Сімферополя, а також центральні автовокзали Сімферополя, Ялти, Севастополя і Керченську переправу", - так він переказує слова, які були передані поліції під час цього дзвінка.

Сулейманов пішов спостерігати за реакцією на дзвінок в аеропорту, зробив кілька фотографій, але був затриманий поліцією.

Також ФСБ називає ім'я свідка, Марлена Алієва, який працює на підприємстві, що займається водопостачанням сільських населених пунктів Криму. Свідок розповів, що 1 серпня на підприємство, яке знаходиться в Джанкойському районі Криму, прийшов якийсь чоловік, який представився Олексієм Сладуном. Він розповів, що продає різні датчики тиску, температури, обладнання для насосних агрегатів.

"Він дістає з сумки посвідчення про відрядження. Назва фірми я не помітив, але зауважив, що в нього російською мовою вказані старі українські назви колишнього нашого підприємства", - сказав Алієв.

Українською були вказані назви та інших місцевих підприємств: лікеро-горілчаного заводу, молочного заводу і Міськводоканалу.

Раніше сьогодні було опубліковано відео другого затриманого в Криму Андрія Захтея.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки: ФСБ, Крим, Росія