ФСБ у Криму відпустила трьох українських активістів

Співробітники ФСБ в анексованому Криму вже відпустили трьох активістів місцевого Українського культурного центру
Depo.Життя
29 лютого 2016 15:11
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі телеканалу "112 Україна" повідомила керівник Кримської правозахисної групи Оксана Скрипник, передає depo.ua.

"Це троє людей, двоє з яких мешкають в Сімферополі – Михайло Батрак, а також Галина Балабан – та Ірина Данилович, яка з Феодосії. Вони всі втрьох поверталися з Києва, де були на культурних заходах. На кордоні, в "Чонгарі", їх затримали прикордонники, там же працює ФСБ, яке проводить допити. Спочатку відпустили Ірину, потім Галину, і довше за всіх тримали Михайла. У нього переписували всі особисті дані, зокрема, номера телефонів. Запитували, де він був, що робив, з якою метою їздив, які стосунки має з людьми у Києві", – розповіла Скрипник.

Вона додала, що ці люди "їздили у своїх справа до Києва, можливо, з питань отримання якихсь документів". Всі ці люди знайомі.

"ФСБ на кордоні дуже рідко висувають обвинувачення, мета – встановити інформацію з якою метою люди їздили. Ці дані можуть використовуватися в кримінальних справах потім", – додана вона.

Скрипник додала, що наразі зв’язку з активістами немає.

Нагадаємо, що трьох активістів Українського культурного центру затримали 29 лютого російські силовики на пункті пропуску "Чонгар".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя