Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр

Сьогодні у Львові розпочинається 23-й Форум видавців
Depo.Життя
15 вересня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем
Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр

Той, хто хоч раз блукав книжковим ярмарком, який відбувається в рамках Форуму видавців у Львові, знає, як важко зорієнтуватися серед сотень видавництв і десятків тисяч томів найрізноманітнішої літератури, представленої на ньому.

Аби хоч якось зорієнтувати відвідувачів ярмарку, ми підготували розповідь про двадцять найважливіших, на нашу думку, нових книжок, які будуть представлені на 23-му Форумі видавців, що відбудеться у Львові з 15 по 18 вересня.

Почнемо з книги, яка вважається однією із найскандальніших у світовій літературі. Цього року її нарешті видали українською мовою.

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 1

Салман Рушді. "Сатанинські вірші" / Видавництво Жупанського

Після публікації роману "Сатанинські вірші" у 1989 році аятола Хомейні виголошує Рушді фетву - смертний вирок, і відтоді письменник змушений постійно переховуватися під вигаданими іменами, перебуваючи під охороною спеціальних підрозділів поліції.

Проте це не завадило йому продовжити працювати, створюючи цілу низку визначних літературних творів. Попри те, що у 1998 році Іран запевнив англійську владу, що не буде сприяти заклику аятоли Хомейні, ісламські релігійні організації все одно намагаються виконати фетву, призначаючи за голову Рушді чимраз більші суми, які на сьогодні вже перевищили 3 мільйони доларів.

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 2

Малала Юсуфзай, Крістіна Лем. "Я – Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту"/ "Наш формат"

Книжка юної Малали Юсуфзай, яка була написана у співавторстві з американською журналісткою Крістіною Лем, сколихнула весь цивілізований світ. Одразу після публікації мемуари потрапили у список бестселерів New York Times і не "здають позицій" уже більше 60 тижнів поспіль.

Юсуфзай - лауреатка Національної книжкової премії Великої Британії (2013), а журнал Time назвав її однією з 25 найвпливовіших підлітків.

У Пакистані, де доля усіх жінок визначена наперед - бути смиренною дружиною, догоджати чоловікові й виховувати дітей, у 1997 році народилася "інакша" дівчинка. Вона прагнула ходити до школи, носити яскравий одяг і не приховувати свого обличчя. В цей час владу в її рідній долині Сват захопив Талібан. 

За найменше недотримання "законів" цього угрупування терористи карали людей побиттями і навіть смертю. Героїня ж розуміла важливість освіти і відстоювала права жінок, за що й отримала кулю в голову. Дівчинку звуть Малала. І, попри отримане поранення, її історія лише починається.

 Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 3

Бред Стоун. "Продається все. Джефф Безос та ера Amazon" / "Наш формат"

 "Продається все. Джефф Безос та ера Amazon" відразу після публікації стала світовим бестселером. Найкращою книгою року її назвало не лише видання Financial Times (2013), а й такі світові ЗМІ як The Washington Post, Forbes, The New Republic, The Economist, Bloomberg та And Gizmodo. 

Книжка "Продається все. Джефф Безос та ера Amazon" - не лише історія успіху найбільш інноваційної світової компанії, а й свого роду посібник, інструкція для тих, хто хоче створити свій бізнес.

Автор книжки, Бред Стоун, майстерно пише про зародження та розвиток Amazon - від моменту створення компанії на Волл-Стріт на початку 1990-х і дотепер. Ця компанія однією з перших побачила необмежені можливості інтернету та назавжди змінила те, як ми купуємо і читаємо.

Також автор розкриває таємниці тріумфу засновника Amazon Джеффа Безоса, одного із найвидатніших керівників, невтомного генератора ідей. Стоун розповідає, як Безос дисципліновано і подекуди педантично втілює новаторські ідеї у життя, як ламає стереотипи, не визнає загальноприйнятих правил, а запроваджує свої.

 Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 4

Олівер Сакс. "Стрімголов. Історія одного життя" / "Наш формат"

"Стрімголов. Історія одного життя" визнано найкращою книжкою року за версією Nathional Public Radio, San Francisco Chronicle, BookPage, Men’s Journal та іншими медіа. Газета New York Times назвала цю книгу знаковою. 

Сакс відомий як автор світових бестселерів "Пробудження", "Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом", "Мігрень" та інших.

У книзі "Стрімголов. Історія одного життя" один із найголовніших популяризаторів медицини - геніальний невролог Олівер Сакс - постає перед читачем "без цензури", можливо, у трохи незвичних як для лікаря амплуа.

Його мемуари – відверта розповідь про складні життєві перипетії сором’язливого й дещо нетовариського чоловіка, який завдяки поєднанню особистого й професійного досвіду здобуває унікальну чутливість до стану інших людей (і не лише своїх пацієнтів).

 Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 5

"Думай як фрік". Стівен Левітт, Стівен Дабнер / "Наш формат"

"Думай як фрік" - нова книга від авторів світових бестселерів "Фрікономіка" та "Суперфрікономіка", яка вже встигла зрівнятися з ними за популярністю. 

Вона майже одразу після виходу посіла перші позиції в списку бестселерів New York Times. 

Книги Левітта та Дабнера перекладені на 35 мов. У світі продано понад 4 млн примірників.

Для успіху в сучасному світі потрібно не лише знати більше, працювати швидше, а й мислити інакше. Бо виграє той, хто першим знайде небанальний розв’язок проблеми.

Автори світового бестселера "Фрікономіка" Стівен Левітт та Стівен Дабнер пропонують читачам перелаштувати спосіб мислення і застосовувати нестандартні підходи у різноманітних ситуаціях. Автори щедро ілюструють свої аргументи маловідомими фактами з історії, психології, економіки, а іронічний стиль не дасть читачеві нудьгувати.

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 6

"Долі та фурії". Лорен Ґрофф / "Наш формат"

Роман "Долі та фурії" одразу після публікації опинився у списку улюблених книжок Барака Обами, а також увійшов до рейтингів найкращих книжок року за версією Amazon, Washington Post, Time, Kirkus та інших ЗМІ.

"Долі та фурії" - живий роман про живих людей. Авторка з ретельністю сімейного психолога препарує шлюб, зазирає у минуле, дізнається родинні таємниці, аналізує вчинки і витягує з шафи старі скелети.

В центрі сюжету - життя успішного драматурга Ланселота "Лотто" і його коханої дружини Матильди, яка усе життя провела в тіні чоловіка. 

Дія роману розгортається у Нью-Йорку впродовж двадцяти п’яти років. Але одного дня стає зрозуміло, що самозакоханий геній Лотто - лише маріонетка в руках своєї дружини. Зовні ідеальний шлюб іде тріщинами: повага поступається місцем брехні, кохання - інтригам. 

 Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 7

Фредерік Бегбедер. "Уна і Селінджер" / KM-Books

Фредерік Бегбедер відвідає Львів як почесний гість. Стилізований під документальну оповідь роман про історію кохання американського письменника Селінджера, автора "Ловця у житі" та Уни О'Ніл, доньки лауреата Нобелівської премії Юджина О'Ніла, дружини Чарлі Чапліна – "Уна і Селінджер" - одна із ключових книжок у рамках цього візиту. 

  Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 8

Айн Ренд. "Джерело" / "Наш формат"

Роман "Джерело" Айн Ренд — світовий бестселер, вперше опублікований у 1943 році в США. На сьогодні ця книжка вважається одним із найвідоміших творів американської літератури. За романом 1949-го року був знятий однойменний фільм, сценарій до якого написала сама Ренд, а головну роль зіграв Гарі Купер. 

Уявіть, що ви народилися у першій половині ХХ століття в США і раптом виявили, що люди, маючи радіо, ЗМІ, кораблі та літаки, досі живуть у будинках, зведених у грецькому стилі. Вони не сприймають нічого крім фронтонів, химерних статуеток, карнизів та колон…Відмовляються бачити прогрес. Саме в такій ситуації опиняється талановитий архітектор Говард Рорк. Він навіть не намагається відкрити оточенню очі на абсурдність ситуації, а просто хоче виконувати свою роботу. Таких як він — тих, хто має власну думку — суспільство кличе егоїстами, вважає хворими і "неправильними". Перед ним зачиняють двері і всіляко намагаються виштовхнути подалі від епіцентру архітектурного життя. Що вчинить герой та чи справді бути егоїстом погано?

 Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 9

Жайме Лернер. "Акупунктура міста"  / Видавництво Старого Лева

Книжка Жейме Лернера, бразильського архітектора українського походження, консультанта ООН із питань міського планування та політичного діяча про те, як перетворити міс­то на затишний і улюб­лений дім. Ставши мером занедбаного і похмурого мегаполіса, Лернер із однодумцями спромігся перетворити його на квітучий парк, переконавши городян, що й промислове місто здатне дарувати насолоду, комфорт і відпочинок.

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 10

Анна Франк. "Сховище. Щоденник у листах" / Видавництво "Віват"

Найвідоміша книжка про Голокост, написана 13-річною дівчинкою. Видання, що потрясло світ. Реальна оповідь дівчинки-підлітка – Анни Франк, якій на власному досвіді довелося пережити гноблення та страту євреїв під час Другої світової війни. Переклад відповідає останній редакції оригінального видання.

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 11 

Елізабет Колберт. "Шосте вимирання" / "Наш формат"

У 2015 році за книгу "Шосте вимирання" Елізабет Колберт отримала Пулітцерівську премію. Робота американської журналістки входить у топ-10 найкращих книг 2010-го року за версією New York Times та очолила сотню кращих нон-фікшн книг усіх часів за версією The Guardian. "Шосте вимирання" – фіналіст The National Book Critics Circle Awards.

Під час роботи над книгою авторка побувала майже на всіх континентах, відвідала наукові бази в тропіках Амазонії і на островах Великого Бар’єрного рифу, спілкувалася з сотнями людей. Колберт шукає відповідь на питання, що станеться, якщо темпи вимирання прискоряться. Ця книга – не наукова праця. Вона – швидше велетенська стаття для суспільно-природничого журналу зі світовим ім’ям, яку ми маємо можливість читати українською. 

Елізабет Колберт у своїй книзі нікого не повчає. Зрештою, навіть не попереджає про наслідки нашого бездумного користування планетою. Вона – майстерна і досвідчена репортерка, яка простими словами розповідає про складні речі, від котрих залежить майбутнє нашої планети і, зрештою, людської цивілізації загалом. "Шосте вимирання" входить у список must read книг від Барака Обами та Білла Ґейтса. 

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 12

Дарон Аджемоґлу. "Чому нації  занепадають" / "Наш формат"

"Чому нації занепадають" – не просто бестселер New York Times та Wall Street Journal, а й одна з найкращих книг 2015 року за версією Марка Цукерберга та входить у список mustread-літератури Білла Ґейтса. У 2012-му році книга увійшла в короткий список премії Financial Times Business Book of the Year.

Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення. Дарону Аджемоґлу і Джеймсу Робінсону вдалося, здавалося б, неможливе – відповісти на питання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші – бідні? Книга "Чому нації занепадають" – своєрідний посібник, який допоможе краще зрозуміти причини, що сприяють процвітанню держав та їхньому занепаду. 

 Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 13

Сергій Жадан. "Тамплієри" / MERIDIAN CZERNOWITZ

За словами автора, до цієї збірки "увійшли тексти, написані протягом останнього року. Таким чином, "Тамплієри" є певним поетичним щоденником за 2015-й - першу половину 2016 року. Вірші різні –від публіцистичних до ліричних. Але, на відміну від попередньої книги "Життя Марії", в них більше надії. Сподіваюсь, у читачів її за минулий рік теж стало більше".

Художник Олександр Ройтбурд розповідає, що пропозиція проілюструвати нову книгу Сергія Жадана полестила йому й зацікавила. "Я вирішив не ілюструвати буквально конкретні тексти, – додає митець, –а створити таку собі сюїту за мотивами власних робіт різних років, образи яких – за моїми відчуттями – перегукуються з поезією Сергія". 

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 14

Оксана Забужко. "І знов я влізаю в танк..." / "Комора"

Це ще один портрет епохи, нарівні з її попередніми збірками "Хроніки від Фортінбраса" та "З мапи книг і людей".

Есе, колонки, спогади, написані протягом 2012-2016 років й опубліковані різними мовами в різних країнах – тепер українською й зібрані під однією обкладинкою. Це, як притаманно письму Забужко, дуже густі щільні тексти, насичені настільки, що читач мусить (чи то сам починає прагнути) прочитати ще не один десяток супровідних книжок з історії, культури, філософії, щоб охопити усе, тут закладене.

Основні проблеми, які тут зачеплені - хто ми? А ми – мається на увазі українці, громадяни України, жінки, митці, відповідальні за спільне майбутнє, а також усе найширше коло випадково зацікавлених, яким до рук потрапить ця книга.

 Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 15

Лесь Подерв’янський. ПЗТ: п’єси, оповідання, есеї, сценарії  / "Наш формат"

ПЗТ — канонічний збірник творів Леся Подерв’янського, автора, який надав обсценній лексиці іншого звучання й перетворив її на мистецтво слова.

До найповнішого зібрання творів класика сучукрліту ввійшли тексти, що їх розібрали на цитати раніше, ніж автор усвідомив, що мав би стати першим українським письменником-мільйонером. Небачена краса його творів знайшла поціновувачів і серед юних та допитливих студентів-першокурсників, і серед битих життям мільярдерів.

Публікується також повнометражна комедія-екшн "Ваша Галя балувана" — неперевершена кіноісторія про прекрасну Галю, українську якудзу і Дао, яке не описати словами. Для широкого кола читачів із почуттям гумору, які розуміють (при)значення обсценної лексики.

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 16

Андрій Бондар. "І тим, що в гробах" / Видавництво Старого Лева

Збірка малої прози Бондаря — яскраве відображення суб’єктивних, дуже особистих вражень автора. Це підслухані історії та розмови, галерея небанальних сюжетів про звичайне життя пересічних людей. Але крізь цей химерний калейдоскоп спостережень раз по раз виринають нетривіальні, такі, на перший погляд, непоєднувані образи, як-от смішний і трішки недоречний Папа Римський на Святошині, ТБ-серіальний комісар Рекс і навіть наймудріша з мишей.

Саме тому "І тим, що в гробах" припаде до душі навіть найвибагливішим читачам.

 Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 17

Богдан Логвиненко. "Перехожі. Південно-Східна Азія" / Видавництво Старого Лева

Ці короткі історії — наче портрети тих, кого автор зустрічає під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В’єтнамом, Малайзією та Сінгапуром. Портрети людей живих і справжніх — без прикрас, без вигадок і художніх метафор. Портрети прості і спонтанні.

Тут корінні мешканці і туристи, індійські студенти і в’єтнамські мільйонери, типові таксисти і нетипові власники кафе. Усі, чиїми очима дивиться мандрівник, усі, чиїми вухами він слухає. Ті, ким захоплюється, ті, кому дивується, ті, яких не розуміє.

Ті, які його обдаровують — і, може, він сам не знає, хто більше: старий дисидент, який дає цінні поради про життя, чи десятирічний хлопчик, що не боїться розповідати про свої мрії...

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 18

"Франко від А до Я" / Видавництво Старого Лева

"Франко від А до Я" – абетка-енциклопедія про Івана Франка. Ми звикли називати його українським Каменярем, Вічним революціонером, енциклопедистом та генієм через неймовірну жагу до знань і працелюбство. Але чи знаємо ми насправді, яким Франко був: що любив, які мав хобі, куди подорожував?

Ця книжка - про Франка: стильного, молодіжного, близького. Вона – чудовий приклад того, як варто знайомити класиків і читачів, щоб вони полюбили один одного.

"Франко від А до Я" - винятковий арт-бук, книжка для дітей (і не лише для них), завдяки якій знайомство з Франком стане початком дружби на роки. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного. 

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 19

theUKRAINIANS II: історії успіху / Видавництво Старого Лева

У другій книзі зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих в онлайн-журналі про українців, ініціативу та відповідальність www.theukrainians.org.

Герої книги – успішні українці, які показали на власному життєвому прикладі, як не поступатися власним принципам та цінностям, не зупинятися і йти вперед, реалізуючи творчі ідеї та проекти, заради успішного розвитку нової, самобутньої України.

Форум видавців у Львові: Топ-20 книжкових прем'єр - фото 20  

Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова. “Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини” / Кліо

На тлі поворотних етапів політичної, соціально-економічної та етнокультурної історії нового й новітнього часу у книзі реконструйовано обставини колонізації Донеччини і Луганщини, участь окремих етнічних груп у господарському освоєнні регіону, процеси етнокультурної взаємодії та суперечності, які вони генерували. Через дослідження державних практик регулювання міжнаціональних взаємин та інтеграції регіональної ідентичності в загальнонаціональний та загальнодержавний контекст здійснено спробу встановити властиві регіону форми соціальної та міжетнічної взаємодії, окреслено сучасні тенденції, перспективи й потенційні загрози.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя