Фонд Янковського в Берліні підтримав молодих українських режисерів

Участь молодих українських кінематографістів в 66-му Берлінському кінофестивалі цього року принесла ще одну перемогу в національну скарбницю
Depo.Життя
26 лютого 2016 10:00
ФОТО: depo.ua

А влаштований Фондом Ігоря Янковського на Центром О. Довженко кіноперформанс, пролив світло на історію українського Донбасу глядачам Берлінале.

Україна була відзначена нагородою в секції «Talent Project Market» за фільм «Танк» Максима Ксьонди та Максима Сердюка, а фільм режисера з Криму Нарімана Алієва «SENSIZ» («Без тебе»). взяв участь в офіційній програмі конкурсу Generation. Також серед учасників української делегації, поїздку яких до Берліну профінансував Фонд Янковського, були Катерина Горностай та Нікон Романченко – переможці Національного конкурсу короткометражних фільмів в Україні.

Незважаючи на те, що 20 лютого ввечері починалася церемонія нагородження переможців Берлінале, прийом в артхаусному кінотеатрі Kino BABYLON зібрав більше 300 гостей. Учасники відвідали захід для невимушеного спілкування з представниками молодого покоління українського кінематографу та для перегляду кінокартини «Одинадцятий» - німого фільму 1928 року про індустріалізацію Донбасу геніального режисера Дзиги Вертова.

Андрій Мельник, Надзвичайний і повноважний посол України в ФРН, в своєму виступі відзначив видатну роль Дзига Вертова та його брата оператора Михайла Кауфмана в розвитку світового документального кіно. Він наголосив, що зліт їх творчості стався саме в Україні, де в 20-ті роки минулого століття на базі Київської студії ВУФКУ вони зняли свої кращі авангардні картини.

Ігор Янковський, засновник Всеукраїнського благодійного фонду "Ініціатива заради майбутнього» розповів про те, що його сім'я багато років будувала заводи на Донбасі, розвивала промисловість та висловив свою позицію з приводу руйнувань на Сході України. «Мені особливо боляче, що зараз це все руйнується в результаті військових дій на Сході України. Щоб зрозуміти масштаби трагедії необхідно подивитися фільм 1928 року присвячений індустріалізації Донбасу. І дуже важливо, щоб про це знали за кордоном» - зазначив Ігор Янковський.

Перед початком кінопоказу гості вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв трагічних подій на Майдані та згадали про сучасних політв'язнів, вимагаючи звільнення з російського полону українців Сенцова та Кольченко.
Після офіційної частини глядачі переглянули незвично динамічний і яскравий кіноперформанс. Показ фільму завершився шаленими оплесками гостей. Особливого колориту вечору додала жива музика у відомого композитора Антона Байбакова та піаністки Софії Турти.

Артхаусний кінотеатр Kino BABYLON

Фонд Янковського в Берліні підтримав молодих українських режисерів - фото 1

Посол України в ФРН Андрій Мельник і Ігор Янковський

Фонд Янковського в Берліні підтримав молодих українських режисерів - фото 2

Посол Андрій Мельник, режисери Катерина Горностай та Наріман Алієв

Фонд Янковського в Берліні підтримав молодих українських режисерів - фото 3

Піаністка Софія Турта, композитор Антон Байбаков, Іван Козленко

Фонд Янковського в Берліні підтримав молодих українських режисерів - фото 4

Перегляд відреставрованого фільму Дзиги Вертова "Одинадцятий"

Фонд Янковського в Берліні підтримав молодих українських режисерів - фото 5

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя