Як Росія змусила українців попливти на "Острів 90-х"

Продуманий флешмоб, запущений російським центром, нагадує українцям про часи "дружби" з Росією

Стрічки у соцмережах наповнилися не дуже якісними знімками 90-х років. Хтось  демонструє свої далекі студентські роки, першу любов чи вірних друзів. Звісно, всі герої на фото геть молоді, деякі з них одягнені у смішні спортивні костюми чи модні на той час джинси-варенки.

Флешмоб з фотографіями 90-х показав, як легко маніпулювати людьми - фото 1

Флешмоб з фотографіями 90-х показав, як легко маніпулювати людьми - фото 2

Флешмоб з фотографіями 90-х показав, як легко маніпулювати людьми - фото 3

Флешмоб з фотографіями 90-х показав, як легко маніпулювати людьми - фото 4

Кумедні знімки автоматично запускають ностальгію за далекою епохою 90-х. А чи є там за чим ностальгувати?

Наприклад, журналіст Олександр Голубов пригадує, як у 90-ті братки побили його бабусю ногами, щоб відібрати нещасні карбованці, які вона заробила, торгуючи в той день на ринку.

"Хлороформ не спрацював належним чином, і вона не вирубалась відразу. Нічого кращого, ніж бити, ці кримінальні таланти не придумали. А бабуся лягла на живіт, на якому була сумка-бананка з виручкою, щоб ці нещасні, але потрібні сім'ї і мало не останні гроші так і не забрали. Дружина капітана другого рангу Тихоокеанського флоту, мабуть, в найстрашнішому кошмарі не могла уявити собі, що життя доведе її до такого", - розповідає Голубов.

Згадаймо, цей розгул п'янства, наркоманії та безнадії. Не забудьмо про мінял-кидал біля обмінників, які легко обдурювали клієнтів, забираючи маловідомі зелененькі долари. Хай у пам'яті спливуть брудні базари, де жіночки замість прилавку використовували землю, на якій щедро розкладали свіженьке м'ясо та сало і так само бездушно обважували та обдурювали своїх клієнтів, як міняли-кидали.

Виходить, у житті ця епоха була геть не романтичною і не феєричною, як це показано у серіалі "Бригада".

Хоча зрештою більшість користувачів про це не замислюється. Тобто з ностальгією пригадує ту далеку і "романтичну" епоху, коли всі ми були молодшими.

Тож, організатори флешмобу, які запустили його на підтримку російського фестивалю "Острів 90-х" у співпраці з фондом "Єльцин Центр", досягли своєї мети. Адже основною ідеєю флешмобу вони називають переосмислення 90-х, підштовхування до усвідомлення того, що ці часи були не такі погані, як закарбувалися в пам'яті у населення.

Нагадаємо, першими публікувати фотографії з 90-х почали російські журналісти і блогери, зокрема Олег Кашин. Ідею швидко підхопили представники російської медіа-спільноти. Пізніше флешмоб вийшов за рамки спеціалізованих спільнот і поширився на всіх, в тому числі і на український сегмент соцмережі.


Флешмоб з фотографіями 90-х показав, як легко маніпулювати людьми - фото 5

Зрештою цей флешмоб також продемонстрував, як насправді легко під заздалегідь продуманий месседж підігнати мільйони користувачів соцмереж.

Більше новин читайте на Життя.Depo.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна