Фінансову спроможність пенсіонерів треба вимірювати не тільки рівнем доходу, - експерт

Фінансова спроможність будь-якої людини вимірюється не тільки його доходом, але і загальною кількістю активів

Фінансову спроможність пенсіонерів треба…

Про це заявила керівник ГО "Інститут громадянських свобод" Галина Третьякова в ході відеоконференції "ДС", передає Depo.ua.

"Якщо ми подивимося на людей 55+ та на людей 18-60, тому що найширший прошарок населення - 18-66, тобто ті, які відносяться до працездатного віку. А в Європі він ще ширше - з 20 до 65-67 років. і відповідно ці люди сприймають спроможність не тільки щодо доходів, але і активів", - заявила вона.

Вона також уточнила, що у молоді активи менші, але дохід більше. "А у наших пенсіонерів активів більше - квартира, машина, але вони не завжди вміють з цим працювати. І взагалі ми, ще не прийшовши до приватної форми власності всюди, в тому числі для приватних будинків літніх людей - пенсіонерів та людей, яких вже діти не містять. Ми, сплачуючи податки, вважаємо, що з себе знімаємо відповідальність за утримання літніх людей. А за рахунок податків держава повинна була б створити систему, яка насправді мала б мати не три колони, про які часто говорять, а п'ять колон. І п'ятою колоною є те саме утримання в будинках для літніх людей", - зазначила експерт.

На думку Третьякової, головними опорами є солідарна, накопичувально-обов'язкова, накопичувально-добровільна системи. "Але є ще нульовий рівень - рівень соціальної допомоги для малозабезпечених сімей. Він у нас є. І ми нарешті позбулися цих 900 грн пенсій для малозабезпечених людей - з січня цього року встановлено 40% від мінімальної заробітної плати", - зазначила вона.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme