Фільм про Василя Стуса пустять в прокат під назвою "Заборонений"

Фільм про українського письменника Василя Стуса вийде в прокат під назвою "Заборонений"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Державне агентство з питань кіно.

У відомстві заявили, що назва затверджена остаточно. Рішення про відмову від імені поета в назві було ухвалене через те, що творча група розглядає кіно "не лише як біографію конкретної людини, а й як образ часу і уособлення боротьби з режимом".

Картина розповідає про останні роки життя Василя Стуса, про його боротьбу з системою та про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю.

У прокат фільм "Заборонений" має вийти восени 2019 року. Наразі картина перебуває на стадії постпродукції, тривають перемовини щодо дати релізу, зазначили в Держкіно.

Нагадаємо, з фільму "Стус" прибрали сцену з Віктором Медведчуком, який був адвокатом українського поета, радянського дисидента Василя Стуса під час суду над ним.

Після розголосу цієї інформації стало відомо, що сцена з Медведчуком все-таки з'явиться у фільмі.

Адвокат лідера організації "Український вибір" Віктора Медведчука Ігор Кириленко оприлюднив заяву, де погрожує звернутися до суду і заборонини показ фільму "Птах душі" про Василя Стуса .

Довідка. Василя Стуса 1980 року було засуджено до 10 років примусових робіт і п'яти років заслання за антирадянську діяльність. Адвокатом поета був нинішній український політик, лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук. У 1985 році поет помер у таборі. Прем'єру художнього фільму "Стус" заплановано на 2019 рік.

.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна