Філарет пояснив, чому Москва так боїться відокремлення Київського патріархату

Москва боїться, що Українська церква відокремиться від Московського патріархату і РПЦ втратить вплив як на Україну, так і на світове православ'я
Depo.Життя
10 лютого 2016 06:33
ФОТО: depo.ua

Таку думку, як передає depo.ua, в ефірі телеканалу "24" висловив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

"Українська церква має дуже велике значення тому, що зараз Москва претендує на першість серед Православних церков. Вона сьогодні на 5-му місці, а хоче бути першою", — зазначив Патріарх Київський.

Він зазначив, що Українська церква складає майже половину Московського патріархату.

"Чому вона першою хоче бути? Тому, що вона найбільша. І, як найбільша – найвпливовіша. А найвпливовіша й найбільша вона завдяки Українській церкві тому, що Українська церква складає майже половину Московського патріархату. Якщо Українська церква відокремлюється від Московського патріархату, то тоді Московський патріархат стає слабкішим і поруч з ним стає майже така ж Церква українська. І Москва вже не зможе впливати на світове православ’я так, як вона впливає зараз", - зазначив Філарет.

Він додав, що для Москви УПЦ МП має і політичне значення та є серйозним засобом впливу.

"Українська церква для Московського патріархату має не тільки церковне значення, а й політичне. Тому що якби не було Київського патріархату, то сьогодні в Україні панував би Путін", — каже він.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя