Філарет пообіцяв Вселенському патріархові підтримувати Епіфанія, - ЗМІ

Почесний патріарх Філарет під час зустрічі з делегацією Константинополя пообіцяв підтримувати митрополита Епіфанія як очільника ПЦУ

Про це йдеться в заяві Фанару, передає Depo.ua з посиланням на Cerkvarium.

Зустріч відбулася 22 травня у Києві, Фанар представляв митрополит Гальським Еммануїл та другий секретар Священного синоду диякон Григорій.

Як повідомляла прес-служба почесного патріарха, Філарет просив передати подяку Вселенському патріархові за томос і наголосив на бажанні підтримувати єдність Української церкви. Однак, деталей переговорів прес-служба Філарета не наводила.

У розпорядженні Сerkvarium є копія прес-релізу Фанару за фактом перемовин з Філаретом.

Зокрема, почесний патріарх запевнив Константинополь, що буде всіляко підтримувати митрополита Епіфанія.

"Він також запевнив Всесвятішого через його представників в тому, що він продовжує підтримувати, незважаючи на спробу створення ззовні атмосфери роз'єднання, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, який також є його духовним чадом, і зберігає жвавий інтерес до ходу справ Церкви України", — говориться у повідомленні Фанару.

Нагадаємо, 9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

 11 травня Міністерство культури заявило, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила існування й увійшла до Православної церкви України (ПЦУ).

 13 травня почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що він, як і предстоятель ПЦУ Епіфаній, уповноважений скликати Собор.

 14 травня на богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60. Також він заявив що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди. Водночас Філарет закликав православ’я об’єднатися в єдину церкву та пояснив, чому наполягає на Київському патріархаті в Україні.

15 травня Патріарх Філарет заявив, що його обдурили, що в нього була домовленість з президентом Петром Порошенком і митрополитом Епіфанієм, що він буде керувати Православною церквою в Україні, а за митрополитом Епіфанієм залишиться представлення Українською церкви за кордоном.

Дещо раніше Філарет заявив, що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відкинув звинувачення Філарета у несамостійності та намаганні відправити на покій почесного патріарха.

16 травня Епіфаній анонсував синод, на якому розглянуть конфлікт у церкві.

Довідка: 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна